By otrzymać kredyt należy złożyć w banku szereg dokumentów, które mają potawierdzić m.in. generowane, miesięczne dochodu, obciążenia finansowe, liczbę członków rodziny oraz wiele innych, ważnych dla banku kwestii.

Data dodania: 2011-01-17

Wyświetleń: 1137

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Otrzymywanie kredytów bankowych możliwe jest wyłącznie wtedy, gdy dana osoba spełni wszystkie oczekiwania jakie stawiane są przez taki bank. Owych oczekiwań wskazać można coniemiara - nie ma czegoś takiego, by bank przyznał kredyt osobie, która nie posiada zdolności kredytowej. Jak zatem jeszcze przed składaniem wniosku kredytowego sprawdzić, czy posiada się zdolność kredytową? Wcale nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

Wystarczy wejść na stronę jednego z banków i znaleźć kalkulator kredytowy. Z reguły banki umieszczają na swoich witrynach uproszczoną wersję takiego kalkulatora, dzięki któremu można sprawdzić czy ma się możliwość otrzymania środków z danego banku. Oczywiście kalkulator uwzględnia ledwie kilka kwestii takich jak miesięczne dochody, liczba członków rodziny oraz miesięczne wydatki. Nie należy zatem stwierdzać po takich obliczeniach, że z pewnością otrzyma się kredyt. Niema w tym zupełnie nic pewnego. Kredyt można otrzymać wyłącznie wtedy, gdy spełni się wiele innych wymogów.

Klient, który złoży wniosek o kredyt przez internet, będzie bardzo dokładnie sprawdzony, podobnie zresztą jak wszyscy inni klienci. Zweryfikowana zostanie jego zdolność, a także sprawdzona jego dotychczasowa historia z danym bankiem. Na tej podstawie zostanie podjęta ostateczna decyzja stwierdzająca, że dany klient otrzymuje bądź nie, kredyt w danej wysokości. Banki podejmują takie decyzje nawet tygodniach, szczególnie jeśli chodzi o przyznanie bardzo wysokiego kredytu hipotecznego. Wtedy osoba składająca wniosek musi być szczególnie dokładnie sprawdzona.

Licencja: Creative Commons