Polscy szczypiorniści będą walczyć o złoto na mistrzostwach świata . Nasi chłopacy są bardzo dobrze przygotowani do tego turnieju i spróbuja powalczyć o najwyższe miejsce.

Data dodania: 2011-01-15

Wyświetleń: 1403

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

               W ostatnich dwóch mundialach nasza reprezentacja narodowa w piłce ręcznej zdobyła dwa miejsca na podium, ogólnie srebrny i brązowy medal. Może teraz zdołaja osiagnac najwyższe miejsce podium w Szwecji i mieć w swoim dorobku trzeci medal tym razem złoty, czy uda im się to uczynić? Kto jest głównym faworytem turnieju? Na ten temat rozmawiamy z ekspertami, którzy od wielu lat zajmują się szczypiorniakiem.  W czwartek 13 stycznia w Szwecji rozpoczeły się mistrzostwa świata w piłce ręcznej, które będą trwać do ostatniej niedzieli stycznia czyli do 30 dnia tego miesiąca. Nasza reprezentacja trafia do grupy D i zmierzy się z  drużynami ze Słowacji , Argentyny, Chile, Koreą Południową i Szwecją.

               Wypowiedz Zbigniewa Tłuczyńskiego - ojciec Tomasz, który gra w zespole Bogdana Wenty. Stawiałbym na Polskę jako zespół, który jest w stanie powalczyć o złoto. Z tym, że jest to turniej, w którym na wysokim poziomie trzeba rozegrać wiele meczów. Jeżeli zakończymy go bez kontuzji, która wyeliminowałaby jakiegoś zawodnika, to na pewno z tym składem możemy walczyć o główne trofeum – ocenia były reprezentant Polski. Były reprezentant mówi ze Karol Bielecki gra bez jednego oka i poczyna sobie bardzo dobrze, ale turniej może okazać się dla niego zbyt wielkim nasileniem, żeby cały czas grać z pełną koncentracją. Michał Jurecki ma kłopoty z barkiem, Grzegorz Tkaczyk z mięśniem brzucha, a Mariusz Jurasik ostatnio skręcił nogę. To na pewno odbije się w trakcie turnieju – dodaje. Mamy bardzo dużą nadzieje ze Nasi szczypiorniści wygrają ten turniej i będą najlepszą drużyna świata. 

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena