Manchester United powiększa przewagę nad gonioącymi go Manchesterem City i Arsenalem. Chelsea przegrywa i chyba może zapomnieć o obronie mistrzostwa w tym sezonie.

Licencja: Creative Commons

Czerwone Diabły odniosły kolejne zwycięstwo w lidze angielskiej pokonując na Old Trafford Stoke 2-1.  Bramkę otwierającą wynik strzelił Hernandez w 27minucie. Goście raczej skupieni na defensywie w pierwszej połowie ani razu nie zagrozili bramce w której już drugi raz z rzędu bronił Tomasz Kuszczak. Po zmianie stron gospodarze kontynuowali swoja grę jednakże gościom udało się przeprowadzić skuteczna kontrę doprowadzając do remisu a szczęśliwym strzelcem został Whitehead, to tylko rozwścieczyło gospodarzy którzy rzucili się do frontalnych ataków co przyniosło skutek w 62 minucie po strzale Naniego który to dał cenne i zasłużone zwycięstwo.Do szlagierowego spotkania 22 kolejki doszło w Londynie gdzie Arsenal podejmował Manchester City. Praktycznie przez cały mecz przeważał Arsenal stwarzając sobie mnóstwo dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenie jednakże na drodze gospodarzy stawał słupek bądź też bardzo dobrze dysponowany bramkarz Man City Hart. Mecz zakończył się podziałem punktów 0-0 co na pewno nie satysfakcjonuje żadnej ze stron.Do ogromnej niespodzianki doszło w innym meczu gdzie miejscowi Wlverhampton pokonali faworyzowana Chelsea 1-0 a nieszczęśliwym strzelcem samobójczej bramki był Bosingwa w 5 minucie meczu