Literatura przedmiotu jest bardzo ważną częścią prezentacji maturalnej. Dzięki niej można zdać egzamin na dużą ilość punktów lub całkowicie go oblać. Każdemu maturzyście, który chce się dowiedzieć, w jaki sposób należy skonstruować literaturę podmiotu, polecamy niniejszy artykuł.

Data dodania: 2011-01-01

Wyświetleń: 2786

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Literatura przedmiotu jest cześcią bibliografii maturalnej. W jej skład wchodzą opracowania wszystkich pozycji umieszczonych w literaturze podmiotu. Mogą to być opracowania książkowe, internetowe, słownikowe lub artykuły z czasopism. Trzeba je dobrać bardzo dokładnie, ponieważ podczas egzaminu komisja może nas o nie zapisać. Z tego względu wszystkie pozycje, które chce się umieścić w literaturze przedmiotu, należy dokładnie przeczytać i przyswoić.

Literatura przedmiotu jest częścią konspektu. W skład konspektu wchodzi również literatura podmiotu oraz plan ramowy. Warto w niej umieszczać słowniki literackie i fachowe opracowania znajdujące się w Internecie lub w czasopismach, ale nie można odwoływać się popularnych ściąg. Opracowania muszą być profesjonalne i najlepiej naukowe, lecz nie jest to wymagane. Niemniej jednak każdą pozycję, którą chcemy umieścić, trzeba dokładnie przemyśleć i poznać.

Nie warto przesadzać z ilością książek, które mają być w literaturze przedmiotu. Jeśli weźmiemy ich za dużo, ciężko będzie je wszystkie przyswoić i zapamiętać. Co ważne, książek nie trzeba ręcznie szukać w bibliotece, ponieważ można to zrobić za pośrednictwem Internetu. Wystarczy tylko wpisać w Google tytuł książki, dla której chcemy znaleźć opracowanie, oraz dwie inne frazy - "ISBN" i "opracowanie". Przykład: Lalka opracowanie ISBN. Internet jest narzędziem pozwalającym w równie łatwy sposób odnaleźć informacje na temat tego, jak napisac prace maturalną.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena