Od wybrania literatury podmiotu należy zacząć przygotowania do pisania prezentacji maturalnej. Ta część pracy stanowi bowiem podstawę do dalszych rozważań polegających na omówieniu dzieł w niej umieszczonych. Mając to na uwadze, należy pamiętać, że literatura podmiotu powinna zostać przygotowana w odpowiedni sposób.

Data dodania: 2011-01-03

Wyświetleń: 2914

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Literatura podmiotu znajduje się w bibliografii maturalnej. W jej skład wchodzą książki, obrazy, filmy lub inne dzieła, które będziemy omawiać w naszej prezentacji. Z każdym wybranym przez nas utwórem lub produkcją trzeba się dokładnie zapoznać i przeanalizować je w kontekście tematu, jaki wybraliśmy na egzamin maturalny.

Co umieścić w literaturze podmiotu

W literaturze podmiotu należy umieścić dzieła, które nas interesują. Jeśli zdecydujemy się na taki krok, możemy być pewni, że podczas wygłoszenia prezentacji będziemy mówić pewnie i ciekawie. Dzięki temu zainteresujemy komisję naszym wystąpieniem, co bez wątpienia stanowi ważny czynnik w kontekście oceny końcowej na egzaminie. Ilość dzieł, jakie trzeba umieścić w literaturze podmiotu, nie jest regulaminowo określona, ale polecamy nie mniej niż 3 dzieła i nie więcej niż 6.

Jak szukać literatury podmiotu

Jeśli już wybraliśmy książki, należy je znaleźć, aby móc odpowiednio zapisać w literaturze podmiotu. W tym celu warto odwiedzić szkolną bibliotekę. W przypadku, gdy w niej nie odnajdziemy tego, co nas interesowało, można udać się do innej biblioteki, tym razem miejskiej lub uniwerysteckiej (jeżeli mamy do takich dostęp). Wybranych książek i filmów możemy poszukać również w Internecie. Poszczególne pozycje umieszczone w literaturze podmiotu należy zapisywać w następujący sposób. Literatura przedmiotu wygląda zresztą tak samo:

1. Nazwisko i imię autora
2. Tytuł utworu
3. Nr wydania
4. Miejsce wydania
5. Nazwa wydawnictwa
6. Rok wydania
7. ISBN

Licencja: Creative Commons
0 Ocena