Każdy kto miał styczność z nawigacją samochodową wie jak wygodnie podróżuje się mając za asystenta nawigację GPS. Jest ona w stanie poprowadzić nas do każdego wcześniej obranego miejsca. Jeżeli dużo podróżujesz, to nawigacja w Twoim aucie jest nie do przecenienia.

Data dodania: 2010-12-07

Wyświetleń: 2032

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Obecnie większość nowych samochodów posiada fabrycznie zainstalowaną nawigację w samochodzie. Co w przypadku samochodów, które nie posiadają tego urządzenia? Istnieje możliwość zakupu odbiornika oddzielnie. Jednak wybrać odpowiedni odbiornik GPS nie jest łatwo. Rynek nawigacji samochodowych w Polsce jest bardzo duży. Przynajmniej kilkunastu producentów zasługuje na naszą uwagę. Każdy producent posiada przynajmniej kilkanaście wartych uwagi produktów. Praktycznie w każdym tygodniu pojawiają się jakieś nowości na rynku urządzeń GPS. Co jednak wybrać? Zapraszam do poniższego poradnika, w którym znajdziesz podstawowe parametry nawigacji do samochodu.   

Wyświetlacz 

Mogą go scharakteryzować przynajmniej 3 parametry.

a) przekątna ekranu: wyrażamy ją w calach. Do nawigacji samochodowej poleca się ekrany z przekątną 5cali.

b) ilość kolorów: kupując nawigację musimy również zwrócić uwagę na ilość wyświetlanych kolorów przez wyświetlacz. Polecam wyświetlacz z 262 tyś. kolorów. 

c) rozdzielczość: ten parametr odpowiada za ilość pokazywanych szczegółów. Większa rozdzielczość, to więcej pokazywanych przez nawigację szczegółów. 

Procesor

Podzespołem decydującym o możliwościach nawigacji samochodowej jest procesor. Jego zadaniem jest przetwarzanie rozkazów, które przechowywane są w pamięci operacyjnej. Generalnie im większe taktowanie procesora tym lepiej. Obecnie standard to jednordzeniowe procesory o taktowaniu 300 MHz - 400 MHz.

Pamięć RAM

Pamięć RAM przechowuje aktualnie wykonywane programy np. oprogramowanie z mapami. Obecnie poleca się nawigację z przynajmniej 128 MB pamięci operacyjnej RAM.

Pamięć ROM

Pamięć tego typu jest na stałe wbudowane w urządzenie. Obecnie produkuje się urządzenia GPS z przynajmniej 512 MB pamięci.

Akcesoria dodatkowe

Oczywistą sprawą jest, że nawigację do samochodu muszą wspierać akcesoria, które umożliwią sprawne korzystanie z niej w samochodzie. Kupując tego typu urządzenie musimy zaopatrzyć się również w odpowiednie mocowanie oraz ładowarkę samochodową. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena