Jesteś inwestorem i zastanawiasz się jaka instalacja grzewcza będzie najlepsza dla budynku, który budujesz? Sposobów na ogrzewanie pomieszczeń jest sporo.

Data dodania: 2010-11-25

Wyświetleń: 2643

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

   Dobór instalacji grzewczej w dużej mierze zależy od rodzaju pomieszczenia, które chcemy ogrzać, od tego jakiego komfortu będziemy oczekiwać oraz od funduszy, które mamy zamiar na ten cel przeznaczyć. Jeżeli chciałbyś skutecznie ogrzewać halę produkcyjną, magazyn albo duży sklep najlepiej sprawdzą się nagrzewnice.

Nagrzewnice

   Nagrzewnice świetnie spełniają swoje zadanie w dużych pomieszczeniach ponieważ są montowane pod sufitem. Instalacja jest wtedy też zazwyczaj prowadzona albo w suficie podwieszanym albo tuż pod nim. Dzięki temu żaden element instalacji grzewczej nie jest narażony na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, a ciepło rozchodzi się bardzo szybko. Nagrzewnice są zbudowany w bardzo prosty sposób. Składają się przede wszystkim z wymiennika ciepła, podprowadzonych do niego przewodów oraz wentylatora, sprawiającego, że chłodne powietrze przelatujące przez wymiennik ogrzewa się. Jeśli planujesz natomiast budowę ekskluzywnego sklepu czy salonu, niezależnie od jego powierzchni możesz zastosować instalację podłogową.

Instalacje podłogowe

   Jak sama nazwa wskazuje są to instalacje rozprowadzone w posadzce. Specjalne rury rozwija się na odpowiednio zaizolowanym, ocieplonym podłożu tworząc kolejne obiegi grzewcze. Zasadniczą zaletą instalacji podłogowych jest brak grzejników w pomieszczeniu. Należy jednak dobrze rozplanować gęstość ułożenia rur, aby wydajność grzewcza instalacji zaspokoiła zapotrzebowanie pomieszczenia na energię.

Instalacje centralnego ogrzewania z grzejnikami

   Jeśli jesteś tradycjonalistą i niezbyt lubisz nowinki w technice grzewczej, zapewne zdecydujesz się na tę chyba jeszcze najbardziej popularną w Polsce instalację centralnego ogrzewania. Wybór grzejników jest obecnie ogromny, a i technologie w jakich można wykonać taką instalację jest mnóstwo, np. instalacje z miedzi, z PP, instalacje z rur Pex-Al-Pex.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena