W czasie srogiej zimy czy nawet podczas tylko lekko chłodnych wieczorów zadbanie o ciepłe pomieszczenie jest podstawą do jakiegokolwiek w nim funkcjonowania.

Data dodania: 2010-11-02

Wyświetleń: 1513

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Palimy w piecach, w kominkach, decydujemy się na piecyki elektryczne, nierzadko też zakładamy na siebie tony ubrań, aby zatrzymać ciepło ciała. I o ile w przypadku małych pomieszczeń zapewnienie odpowiedniej temperatury nie jest wielkim problemem, to sytuacja komplikuje się, gdy w grę wchodzi ogrzanie ogromnej przestrzeni takiej jak na przykład wielkie magazyny czy hale przemysłowe.

Idealnie w takich przypadkach sprawdzają się nagrzewnice gazowe, które po włączeniu już w kilkanaście minut zapewnią na sali lub hali ciepłe powietrze, ogrzewające nie tylko pracujących tam ludzi, ale też niektóre urządzenia. Nagrzewnice gazowe mają zastosowanie w naprawdę ogromnej ilości sytuacji, w ogromnej ilości przypadków i w ogromnej ilości miejscach. Stosuje się je na przykład w salach konferencyjnych, halach targowych czy nawet w kościołach i na korytarzach – wszędzie tam, gdzie zwykłe piecyki i kaloryfery nie wystarczają. Wielką zaletą takich nagrzewnic jest możliwość zmienienia trybu ich pracy z ogrzewającego na chłodzący – a dokładnie rzecz ujmując – wentylacyjny.

Podczas upałów, kiedy w pomieszczeniu robi się duszno, wystarczy jedynie zmienić ustawienia i nagrzewnice gazowe zaczynają pracować jak wentylator, nie tylko odświeżając, ale też i chłodząc powietrze w hali. Na podobnej zasadzie działają też nagrzewnice wodne, z których korzysta coraz większa ilość zadowolonych klientów z warsztatów samochodowych, szklarni czy hal produkcyjnych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena