Posiadając duże hale przemysłowe borykacie się zapewne z problemem ogrzania tak dużej powierzchni. Z otoczeniem zewnętrznym dzielą nas jedynie blachy, które w żaden sposób nie są ogrzewane. Idealnym sposobem na ogrzanie tak wielkich powierzchni są  nagrzewnice.

Data dodania: 2010-11-03

Wyświetleń: 1337

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zapewnienie odpowiedniego przepływu powietrza w wielkich halach magazynowych i produkcyjnych jest nie lada wyzwaniem. Nie wystarczą tam bowiem zwykłe kaloryfery czy nawet wysokoprodukcyjne grzejniki. W wielkich pomieszczeniach konieczne jest zamontowanie sprzętów bardziej wydajnych, mniej rzucających się w oczy i jednocześnie zajmujących mało miejsca – jak przykładowo nagrzewnice wodne wykorzystujące energię i ciepło nagrzanej wody. Można je podłączyć do już istniejących instalacji grzewczych lub stworzyć własną, dodatkowo zoptymalizowaną, która ułatwiać będzie sterowanie temperaturą dostarczanego do pomieszczenia ciepła.

Często spotkać można też nagrzewnice gazowe, które są zresztą o wiele bardziej funkcjonalne i łatwiejsze w montażu. Nagrzewnice obu typów mają jednak jedno zadanie – dostarczyć do pomieszczenia taką ilość ciepła, aby jego temperatura była jak najlepiej dostosowana do wymaganych warunków funkcjonowania i użytkowania. Nagrzewnice wodne jak i gazowe są bardzo wytrzymałe i mogą pracować bardzo długo bez niepotrzebnych przerw. Rzadko zdarzają się też sytuacje, kiedy jakiś element wymaga naprawy (chyba że standardowo po kilku latach użytkowania). Trzeba też pamiętać, że na przykład nagrzewnice gazowe mogą sprawdzać się nie tylko w czasie zimy, ale też i lata, jako bardzo dobry wentylator powietrza. Nie ma więc potrzeby zakupywać oraz instalować dodatkowych urządzeń, ponieważ z powodzeniem zastąpi je właśnie nagrzewnica. Jedyne, co pozostaje nam wtedy zrobić, to tylko zmienić kilka ustawień.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena