Czy wiesz gdzie znajduje się i ile kosztuje najdroższy na świecie dom? Czy wiesz czym są domy-łodzie? Czy wiesz co może znajdować się w apartamencie za 100 mln funtów? Postaram Ci się jak najpełniej na te pytania odpowiedzieć.

Data dodania: 2007-10-06

Wyświetleń: 3488

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najdroższy na świecie dom znajduje się w Anglii, a dokładnie to w Windlesham, w hrabstwie Surrey. Posiadłość Updown Court została wyceniona na około 138 mln. dolarów. Za tą cenę mamy jednak do dyspozycji 103 pokojowy dom z salą kinową na 50 osób, prywatnym spa, kręgielnią i kilkoma salami balowymi. Wszystko to otacza 58 akrów zieleni. Posiadłość ta posiada także garaż dla ośmiu limuzyn oraz... lądowisko dla helikopterów.

Domy-łodzie to, jak sama nazwa wskazuje, domu znajdujące się na łodziach. Zazwyczaj sie posiadają one silnika i są przycumowane do nadbrzeża. Najbardziej rozpowszechnione są one w południowo-wschodniej Azji, gdzie ludzie mieszkają w nich na stałe. W innych częściach świata są one traktowane częściej jako domki letniskowe. W Europie najpopularniejsze są one w Amsterdamie.

Apartament za 100 mln funtów znajduje się w Wielkiej Brytanii i należy do katarskiego szejka Hamad ibn Dżasim ibn Dżabr al-Thani. W apartamencie za taką cenę wszystko powinno być najlepsze, także zabezpieczenia. Dlatego posiada on kuloodporne okna i ściany, pomieszczenie pancerne, system wentylacji rozprowadzającej oczyszczone powietrze, prywatną windę, a całość jest strzeżona przez byłych komandosów elitarnej brytyjskiej jednostki wojskowej SAS.

Najdroższe mieszkanie w Polsce znajduje się w Warszawie. Metr kw tego apartamentu kosztuje 70 tys zł, czyli za całe mieszkanie o powierzchni 150 metrów kw będzie kosztowało 11 mln zł!

Na zakończenie dowiemy się ile wynosi najdroższy czynsz na świecie. Jest to 300 000 dolarów miesięcznie za posiadłość Villa Miami XIII na Florydzie. Jednak za tą cenę mamy do dyspozycji 3352 metrów kw domu wraz z prywatnym kinem, sześcioma sypialniami, pięcioma łazienkami, basenem, boiskiem do siatkówki i wodospadem.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena