Jeśli chcesz sprzedać złoto, pierwsze co powinieneś uczynić, to gruntowanie przebadać oferty lombardów oraz skupów. Konkretnie przebadać ofertę cenową. A po co? Żeby nie dać się oszukać.

Data dodania: 2010-09-20

Wyświetleń: 1671

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wydawać by się mogło, że skupy, opierając się na tych samych diagnozach i analizach rynku, to jest notowaniach złota na giełdzie oraz kursie dolara, powinny mieć prawie taką samą ofertę cenową. Jednak nie - tak, jak w każdym kraju, i w naszym znajdą się skupy (i nie tylko), które po znacznie zaniżonych cenach będą od nas skupować nasze kosztowności.

Pierwszym krokiem zanim zdecydujemy się na sprzedaż niepotrzebnej biżuterii, jest sprawdzenie, jak prezentują się ceny w skupie złota - jest to o tyle istotne, ponieważ pozwoli nam to sprzedać złoto po najkorzystniejszej cenie.

Sprawdzenie cen złota jest łatwe, ale czasochłonne. Wymaga to od nas poświęcenie swojego wolnego czasu oraz palców, ponieważ poszukiwania najlepiej zacząć od internetu, a konkretnie od internetowych katalogów firm.

Dzięki takim katalogom uzyskamy spis lombardów i innych firm zajmujących się skupowaniem złota i srebra w naszej najbliższej okolicy. Jeśli firma należy do większych, na pewno posiadać będzie stronę internetową, na której publikowane będą dane teleadresowe oraz konkretna oferta cenowa.

Warto również sprawdzić notowania w Narodowym Banku Polskim lub notowania międzynarodowe, na przykład na diagramach Kitco. Pozwoli to nam ocenić i odrzucić oferty tych lombardów, które za nic sobie mają przykładowo wzrost kursu złota.

Należy dodać, że prezentowanie cen skupu na stronie internetowej nie należy do praktyk stosowanych. Niestety, ponieważ byłoby to na pewno działaniem skutecznym oraz uwiarygadniającym ofertę lombardu. Gdy ceny trudno od skupu uzyskać, możemy podejrzewać, że nie bazuje on na kursie złota, ale na widzimisię skupującego i nieświadomości sprzedającego.

Pamiętać trzeba, że nie należy powierzać swoich przedmiotów firmom, które nie chcą powiedzieć nam, jaką cenę za nie możemy uzyskać. Może się wydawać, że jest to śmieszne, ale niestety w Polsce coraz popularniejsze stają się firmy sprzedające przez internet i telewizję, które omijają politykę cenową i właściwie wysyła się do nich złoto, nie wiedząc do końca, ile się za nie dostanie.

Każdy rzetelny skup złota powinien prezentować ofertę cenową. Nie tyle może na stronie internetowej, bo nie każdy go posiada, co w kontakcie z klientem - telefonicznym czy bezpośrednim. Przecież nic tak nie zachęca klienta do skorzystania z naszych usług, jak jasność oraz pewność uzyskania takiej, a nie innej ceny. Nazywa się to wiarygodnością.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena