Wiele osób chciało by mieć we własnym domu piękną starą podłogę. Jednak jak to zrobić skoro dom zbudowano w zeszłym roku? W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe.

Data dodania: 2010-09-15

Wyświetleń: 1999

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiele osób chciało by mieć we własnym domu piękną starą podłogę. Jednak jak to zrobić skoro dom zbudowano w zeszłym roku? W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe. Technologia produkcji materiałów posunęła się bardzo do przodu w ciągu ostatnich kilku lat. Do tego oczywiście producent naturalnej deski podłogowej ma znacznie większe możliwości w zakresie jej produkcji.

Deska postarzana powstaje poprzez postarzanie drewna, czyli tworzenie na jego powierzchni wszelkiego rodzaju nierówności i zarysowań. Takie podłogi są bardzo popularne u naszych zachodnich sąsiadów. W naszym kraju jest to jeszcze swoista nowość, jednak coraz więcej osób zaczyna interesować się tego rodzaju materiałami wykończeniowymi. Bardzo często deska postarzana, to deska olejowa oraz tak zwany dąb postarzany. Najogólniej rzecz biorąc postarzanie drewna polega na jego szczotkowaniu. Tworzy się w tak zwanej warstwie litej drewna subtelne rowki, które to są charakterystyczne dla szlachetnej i starej podłogi. Każdy posiadacz takiej podłogi jednoznacznie podkreśla, że szczotkowanie pozwala na wydobycie niepowtarzalnego piękna usłojenia drewna. Wszystkie słoje można bez najmniejszego problemu wyczuć pod palcami dotykając poszczególne deski.

Dodatkową zaletą takiego drewna jest fakt, że wygląda ona na ręcznie wyrabianą, a tym samym staje się jeszcze cenniejsza w mniemaniu wszystkich gości odwiedzających nasz dom lub mieszkanie. Taka podłoga sprawia wrażenie ręcznie obrabianej. Każda deska postarzana może być najczęściej dostępna w wersji jednolamelowej jak i również trzylamelowej. Każda z nich posiada swoje unikalne piękno i zastosowanie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena