Zazwyczaj zmieniamy torby wraz z porami roku – każdy sezon ma swój odrobinę odmienny styl, zaś projektanci starają się, aby torby były dopasowane do reszty kolekcji. Wydaje się, że w szczególności dotyczy to toreb letnich: bardzo różnią się os torebek proponowanych przez stylistów w innych porach roku. 

Torby plażowe są bardzo kolorowe, często wykonane z innych materiałów: z materii, słomki lub plastiku, a nie ze skóry bądź skóry ekologicznej. Można by więc uznać, że nadają się jedynie do użytku letniego, do zwiewnych sukienek i sandałków. Trzeba jednak pamiętać, że jeszcze niedawno w ogóle nie wypadało nosić toreb plażowych na mieście, uważane były za typowo wakacyjne. Dzisiaj zaś używamy ich przez wszystkie letnie miesiące, choć wcale nie wybieramy się na plaże. Mają tak ładne wzory i kolory, są tak wesołe i praktyczne, że chcemy z nich korzystać jak najwięcej. Może więc warto przełamać schemat i nie odwieszać ulubionej torby do szafy tylko dlatego, że pogoda się popsuła?

Tak naprawdę problem z noszeniem toreb plażowych to głównie kwestia rygorystycznego podchodzenia do stylu ubraniowego. Osoby bardzo eleganckie będą miały z pewnością wątpliwości, czy można je nosić na inne okazje. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie torby plażowe mają odjechane młodzieżowe wzory czy kolory. Dużo też zależy od materiału, z jakiego torba jest wykonana. Te uszyte z płótna można z powodzeniem nosić do eleganckich sukienek (dbając oczywiście o dopasowanie do innych elementów stroju,  przede wszystkim butów). Jednak również te najbardziej „letnie” modele, wykonane z kolorowego plastiku czy przezroczyste, można zakładać nie tylko do plażowego sari. Jeśli w ogóle lubisz kolorowe ubrania i stylistyczne eksperymenty, możesz zdecydować się na najbardziej barwne i szalone propozycje marek modowych. Ubarwi to Twój strój i uczyni go niepowtarzalnym.

Wiadomo, że torebka jest ważnym elementem stroju, do którego często dopasowujemy jego inne elementy. Podobnie torba plażowa może być początkiem zmiany Twojego stylu na bardziej wesoły i swobodny – naprawdę warto spróbować! Może zaczniesz  kupować ubrania w weselszych kolorach, zamiast czarnego płaszcza wybierzesz czerwony? Zaryzykuj, tu możesz tylko zyskać! Tym bardziej, że wiele kolekcji, chociaż ich główna tonacja barwna jest raczej poważna, oferuje również ubrania i buty w nasyconych, intensywnych kolorach, które będą świetnie współgrać z pomarańczami czy amarantami naszych plażówek! Pozwól więc, aby lato zagościło nieco dłużej w Twojej garderobie – z pewnością sprawi Ci to frajdę.

Oprócz kwestii estetycznych nie należy zapominać o tym, że torby plażowe są często znacznie praktyczniejsze od eleganckich torebek, których używamy na co dzień. Dzięki zastosowanym materiałom (płótno, poliester czy plastik) znacznie mniej się niszczą i można je prać: czy nie miło mieć torbę, której nie zniszczy wylewający się jogurt? Poza tym są na ogół duże i wygodne – mogą świetnie zastąpić duże torby skórzane, a są od nich trwalsze, często ładniejsze, i najczęściej tańsze. W środku zmieszczą się wszystkie rzeczy, których będziesz danego dnia potrzebować: laptop, książki, dokumenty… Większość z nich posiada również wygodne przegródki, pozwalające odseparować od siebie noszone przedmioty, co na co dzień jest niezwykle wygodne i praktyczne.

Jak widać, noszenie toreb plażowych dłużej niż trwa letni sezon ma same plusy: mają mnóstwo zalet praktycznych, a ich wesoła kolorystyka wyrwie z jesiennej melancholii nawet największe panuraczki. Właściwie należałoby doradzać noszenie toreb plażowych przez cały rok (tylko zimą plastikowe torby mogłyby dziwnie zareagować na dwudziestostopniowy mróz…) – niech zawsze trwa wakacyjny nastrój! Jest jeszcze jeden ważny powód, aby torby plażowe kupować teraz – w większości salonów trwają wielkie wyprzedaże kolekcji letnich, więc sezonowe gadżety można kupić w niezwykle korzystnych cenach!

Licencja: Creative Commons