My, ludzie jesteśmy otwartym systemem energetycznym. Wymiana energii między ludźmi, a środowiskiem, jest zjawiskiem naturalnym. Ważne jest, aby ta współpraca była harmonijna. Gdy tak nie jest, nasz umysł ciało i dusza odczuwają dyskomfort. By czuć się ze sobą dobrze, zadbajmy o równowagę w naszym życiu.

Data dodania: 2010-08-31

Wyświetleń: 2936

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Pomoże nam w tym oczyszczenie, techniki relaksacyjne i temat naszego artykułu, czyli bio kosmetyki.Nowoczesne bio kosmetyki odzwierciedlają połączenie najnowszych osiągnięć nauki i wiedzy starożytnej filozofii. Uwydatniają pojęcie wizji zdrowej skóry.

 Stosują tylko ekologiczne składniki, jak oleje mineralne nie powodujące alergii. Bez sztucznych barwników, od których pojawiają się zaskórniki. Nie drażnią sztucznymi zapachami. I nie wysuszają, gdyż nie zawierają alkoholu i jego pochodnych. Komponenty pochodzą z biologicznych, bezpiecznych źródeł. Podlegają recyklingowi, opakowania są przyjazne dla środowiska, kosmetyki bez chemii nie testowane na zwierzętach i nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego.

 Bio kosmetyki mają na celu nie tylko pielęgnacje, ale też uzdrawianie. Twoja przyszłość wypisana jest na twojej skórze. To jak dbasz o skórę ma ogromny wpływ na to jak będziesz wyglądać za kilka, kilkanaście lat!

Czym różnią się bio kosmetyki od kosmetyków chemicznych?

 Głównym osiągnięciem bio kosmetyki jest jej skład. Działanie, to sprawienie by skóra była tak naturalna, jak to możliwe jest do otrzymania drogą kosmetyki. Komponent bio kosmetyków podobny jest do struktury i produktów międzykomórkowej warstwy skóry. Naturalne kremy do twarzy, kremy przeciwzmarszczkowe, kremy pod oczy w aktywny sposób integrują się z warstwą rogową skóry, zapewniając długotrwałą pielęgnacje.

 Warto wiedzieć, że bio kosmetyki były stosowane już w starożytności. Kosmetyki bez konserwantów chemicznych. Pamiętać należy, że naturalne kosmetyki mają ograniczoną trwałość. Ich konserwantami mogą być naturalne olejki eteryczne, jak np. oda różana. Tego typu czysty zapach jest w pełni naturalny i świeży. Nie do podrobienia. Kiedy w kosmetykach ze sklepowych półek dodaje się sztuczne aromaty, te same które występują w jogurtach czy płynach do mycia naczyń, czy podłóg. To daje do myślenia.

Czy piękny, zdrowy wygląd ma cenę?

 Oczywiście. Czasami płacimy za błędy kosmetyczne. Płacimy alergią i chorobami skóry. Płacimy rozregulowaniem naturalnych funkcji skóry i gospodarki mineralnej. Nigdy nie jest jednak za późno na pomoc. Pomóc sobie możemy natychmiast, choć na efekty trzeba będzie poczekać. Nie jest to jednak syzyfowa praca, nasza skóra odpłaci nam pięknym wyglądem na długie lata.

 Bio kosmetyki, to nie tylko troska o urodę. To również praca nad przywróceniem środowisku naturalnemu jego pierwotnego kształtu. Trud by odbudować harmonię pomiędzy człowiekiem, a naturą. Jak wygląda uprawa komponentów bio kosmetyków?

 Wyobraźmy sobie zielone łąki z kwiatami i gromadami dzikich pszczół, zapach świeżego siana i ziół , naturalne kolory! Bio kosmetyki pomagają chronić ten eko system i korzystają z niego zarazem, dając tobie, to co z niego najlepsze. Idealna równowaga między człowiekiem, a przyrodą.

Jak rozpoznać bio kosmetyki?

 Kosmetyki takie posiadają certyfikat BDIH, dla kontrolowanych kosmetyków naturalnych, wyprodukowanych w procesach biologicznych.

Bio kosmetyków szukać należy głównie w dobrych sklepach internetowych i aptekach. Co raz więcej drogerii wprowadza kosmetyki naturalne, jednak wybór jest w nich nadal ubogi.

 Na szczęście bio kosmetyki są dziś trendy. Szacuje się, że w ciągu kilku lat wyprą z półek produkty chemiczne. E sklepach on-line znajdziemy całe serie pielęgnacyjnych produktów, jak pielęgnacja twarzy i ciała, pielęgnacja higieny intymnej, pielęgnacja włosów i produkty dla całej rodziny.

 Szukając, odnajdziemy kosmetyki przeciwzmarszczkowe(kremy z kwasem hialuronowym), naturalne kosmetyki do makijażu, szampony i odżywki do włosów suchych, zniszczonych czy przetłuszczających się. Odpowiednie preparaty na szybsze gojenie się ran i blizn, odpowiednie na trądzik i tłustą cerę. Odpowiednie dla skóry dojrzałej i tej szczególnie wrażliwej

 Bio kosmetyki są odpowiedzią na większość problemów naszej skóry. Dużą zaletą może też być cena porównywalna ze zwykłymi kosmetykami, np. marek Benecos, i+m Naturkosmetik, czy Speick, które oferują kosmetyki naturalne w konkurencyjnym przedziale cen. A wszystkie posiadają atest BDIH.

 Wiemy już, że dzięki bio kosmetykom możemy być bliżej z naturą. Możemy zapewnić sobie młody, atrakcyjny wygląd przez długie lata. Zaoszczędzić na kosztownych zabiegach kosmetycznych i pomóc w kształtowaniu naturalnego eko systemu.

Czy trzeba jeszcze coś dodawać?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena