Podstawa odchudzania są zdrowe nawyki żywieniowe, dzięki którym możemy całkowicie zmienić nasze samopoczucie i wygląd, a duży wpływ na to może mieć wizyta u dietetyka. Czasami mylnie myślimy, że odchudzanie polega na katowaniu się bardzo rygorystycznymi dietami, a to nieprawda.

Data dodania: 2010-08-18

Wyświetleń: 2136

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Złe nawyki żywieniowe szybko owocują zbędnymi kilogramami i złym samopoczuciem.

Każdy dietetyk powie nam, że właściwe odchudzanie i żywienie w ogóle powinno się zacząć od zmiany złych nawyków żywieniowych na te zdrowe i odpowiednie. Jeśli zmienimy nasze upodobania i styl odżywiania się, dobre samopoczucie i wspaniały wygląd pojawią się naturalnie i bez poświęceń. Oczywiście bardzo trudno czasem pozbyć się starych, zakorzenionych nawyków, które pielęgnowaliśmy przez lata i nagle zmienić zupełnie sposób odżywiania. Jeśli  nie mamy pojęcia jak to zrobić, powinniśmy się udać do dietetyka, który udzieli nam profesjonalnych porad i opracuje dla nas indywidualny program żywienia.

Dietetyk diagnozę i program odchudzania poprzedzi cyklem badań, które określą stan naszego organizmu i możliwości ingerencji w jego funkcjonowanie. Poprzez uzyskanie takich wiadomości dietetyk będzie wiedział, jaki sposób odżywiania powinien wprowadzić i jaką dietę powinniśmy rozpocząć. Dla osoby chcącej skutecznie zmienić nawyki żywieniowe ważne jest uzbrojenie się w cierpliwość, gdyż taki proces jest długotrwały. Musimy stopniowo i powoli zmieniać nasze stare nawyki, tak aby te nowe i zdrowe na trwałe zagościły w naszym codziennym odżywianiu. Dietetyk pomoże nam właściwie zaplanować program odchudzania i zmiany nawyków żywieniowych, proporcjonalny nie tylko do stanu naszego organizmu, ale także przyzwyczajeń i charakteru.

Podczas konsultacji u dietetyka możemy zupełnie indywidualnie dopasować program odżywiania do naszej osoby, naszych nawyków, stylu życia, wieku itd. Dzięki temu możemy osiągnąć trwałe i dobre efekty, które nie tylko wpłyną dobrze na nasze zdrowie i samopoczucie, ale mogą także sprawić, że schudniemy i będziemy się lepiej czuć w naszym ciele.

Licencja: Creative Commons