Jak kłamią mężczyźni? Okazuje się, że robią to w zdecydowanie bardziej bezczelny sposób niż kobiety, czyli prosto w oczy. Ale pewnie to już zdążyłaś zauważyć. Masz ochotę na inne ciekawostki psychologiczne na temat naszych kłamstewek?

Data dodania: 2010-08-14

Wyświetleń: 2897

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zastanawiałaś się kiedyś jak kłamią mężczyźni, a jak kobiety? Okazuje się, że obie płcie robią to w zupełnie inny sposób. Kłamstwa mężczyzn również zdecydowanie różnią się się od kłamstw kobiet.

Psycholog Craig Fabrikant postanowił przeprowadzić mały eksperyment i wyszły z niego całkiem interesujące ciekawostki psychologiczne.

Jak kłamią mężczyźni? – według naukowca faceci robią to w żywe oczy. Kłamstwa mężczyzn są zdecydowanie bardziej bezczelne niż kłamstwa kobiet. Jeśli na przykład zapytasz go skąd się wziął ten tajemniczy sms w jego telefonie, bez zmrużenia okiem opowie ci jakąś bajeczkę, którą wymyślił na poczekaniu. Co możesz zrobić w takiej sytuacji, jak możesz rozpoznać kłamstwa mężczyzn? Okazuje się, że jest sposób na rozpoznanie małego kłamczuszka. Faceci kłamią...  mówiąc niewyraźnie.

Ciekawostką psychologiczną jest też to jak kłamią kobiety. Otóż panie zaczynają po prostu mówić coraz szybciej i szybciej. Poza tym będą przy tym odwracać twarz lub kierować wzrok na dół.

Interesujące jest też to, że kobiety kłamiąc bardzo często zmieniają temat. Nie trzeba oczywiście przypominać, że kłamstwa kobiet najczęściej dotyczą ceny ciuchów. Jeśli więc spytasz drugą kobietę ile kosztowała bluzka, ta poda cenę trochę niższą. Na tym właśnie polega ta różnica – jak kłamią mężczyźni a jak kobiety. Panie lubią również plątać się w zeznaniach i mącić. Lubią też wywracać kota ogonem. Takie z nich spryciule.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat – jak kłamią mężczyźni a jak kobiety?

A może masz ochotę na inne ciekawostki psychologiczne?

Licencja: Creative Commons