Nie daj się nabrać na tanie leki z bazaru - oszuści i naciagacze czają się wszędzie, a Ty tylko nadwyrężysz własne zdrowie. lecz się bezpiecznie, pytaj lekarzy - nie baw się własnym życiem i zdrowiem.

Data dodania: 2010-08-14

Wyświetleń: 2301

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Obecnie w sklepach, na targach i oczywiście przez Internet można dostać wszystko, również leki. Jednak w temacie zdrowia nie ma żartów i nie powinno się kupować tańszych leków nie znając dokładnie ich składu i pochodzenia. O lekach z tak zwanego bazaru w ogóle nie powinno być mowy. Nie oszukujmy się, tego typu specyfiki to fundowanie sobie problemów ze zdrowiem, chorób, a nawet śmierci.

Leki bez atestów nie mają prawa być sprzedawane, a jeśli tak się dzieje, to pomijając, że jest to oczywiste przestępstwo, ale i realne zagrożenie dla wszystkich potencjalnych użytkowników.

Leki bez atestów, leki fałszywe są niestety coraz bardziej dostępne. Jak ocenia Światowa Organizacja Zdrowia wśród wszystkich dostępnych na rynku środków farmaceutycznych co dziesiąty lek jest podróbką. Oczywiście producenci i dystrybutorzy tanich leków korzystają z dużej grupy osób dla której zasadniczym kryterium przy zakupu leków jest cena. Są w ten sposób zaspokajane ogromne rzesze klientów z najuboższych warstw społecznych. jednak należy sobie zdać sprawę, że niska cena leku, który w normalnych, aptecznym obiegu kosztuje 60% drożej ma za swoją podstawę minimalny koszt wytwarzania w warunkach zdecydowanie odbiegających od wymaganych w tym zakresie standardów.

Powszechnie dostępna wiedza jest świadomość dochodów emerytów i rencistów, czyli jednej z najuboższych grup społecznych. Jednakże nawet niskie dochody nie zwalniają od myślenia…

Już to, że dany lek jest zdecydowanie tańszy niż ten którego się zazwyczaj używa, a który jest jego odpowiednikiem, powinien nam dać do myślenia. Wiele rzeczy można kupić taniej, okazyjnie, za zdecydowanie zaniżoną cenę, ale w przypadku leków, pomijając jakieś promocje, rabaty i obniżki okazyjne w rozsądnych granicach, nie ma raczej mowy o 70% obniżkach. Jeśli zatem ktoś proponuje nam zakup leku, którego stale używamy za podejrzanie niska cenę, warto się temu przyjrzeć, bo być może są to leki bez atestów, które zagrażają życiu.

Do najczęściej podrabianych leków należą leki z grupy leków na potencję, antybiotyki, leki hormonalne, sterydy, środki przeciwbólowe oraz leki wspomagające odchudzanie. To negatywne zjawisko fałszywych leków dotarło już do Polski i jak pokazuję analizy ma wyraźnie tendencje rosnące.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena