Rozjaśniamy sprawę z profilami wieloosobowymi WO jak i innymi funkcjonalnościami. Mamy małe zaległości z
opisywaniem tego tematu - nadrobimy to w tej chwili. Stosowne opisy przy funkcjonalnościach pojawią się lada dzień.

Data dodania: 2010-08-13

Wyświetleń: 1825

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W profilach WO chodzi o możliwość współpracy, współtworzenia propagacji jakiejś idei (bądź działalności firmy) poprzez
publikowanie artykułów przez wielu autorów pod wspólną nazwą. To sprawia, że daną ideę można łatwiej rozpromować. Opisuje ją wielu, a więc jest inaczej postrzegana.

Przykładowo, zakładam profil o energii odnawialnej, opisuje go dobrze, do niego zapraszam innego autora piszącego w podobnym temacie. Dołączają się inni. Tworzy się grupa autorów piszących o danym temacie. Może razem więcej zdziałać. Mogą wydawać wspólne pisma, robić wspólnie projekty. Kwestia tylko odpowiedniego pokierowania nią. Wierzymy, że lider się znajdzie. 

Dodatkowo profil może być otwarty lub zamknięty. Może być wewnętrznie moderowany. Jeśli jest otwarty, to każdy może się do niego zapisać. Jeśli zamknięty, trzeba być do niego zaproszonym. Jeśli profil jest wewnętrznie moderowany, to oznacza to, że zanim, którykolwiek tekst utworzony przez któregoś z autorów zostanie przesłany do akceptacji do Artelis, to będzie on musiał przejść przez wewnętrzną "kontrolę jakości" założyciela profilu - to rozwiązanie przyszykowane specjalnie dla tych, którzy mają wielu autorów i potrzebują mieć całkowitą kontrolę nad tym co jest publikowane pod
szyldem ich firmy, uczelni czy innej organizacji.

Artykuły z profili WO są traktowane jak artykuły użytkownika. Jeśli profil WO jest zwykły, to teksty z nich muszą być przez nas zatwierdzane. Później mogą się stać profilami eksperckimi - nie będą potrzebowały naszej opieki. Jeśli profil jest zwykły a zaproszony autor jest ekspertem to jego artykuł przechodzi tylko przez wewnętrzną moderację założyciela profilu. 

Profil jest osobnym tworem w Artelis. Ma swój numer ID, może zbierać wokół siebie użytkowników, może rozsyłać mailingi (pracujemy nad tym), może zarabiać (to nasza planowana możliwość), ma swoich partnerów. Dalej: profil można komentować, pozycjonować, dodawać do ulubionych, profil może opiniować, przyłączać do projektów, zbierać fanów na FB, Blipie czy Twitterze czy cokolwiek to, co każdy Użytkownik może. To jest wieloosobowy zespół - więc jest zdecydowanie większy zasięg i siła. Tworzy się synergia.

Można publikować swe artykuły albo w profilu prywatnym albo w którymś z profili WO w których się uczestniczy.

Profil WO będzie widoczny na liście profili w momencie gdy będą w nim opublikowane artykuły. Mogą to być nowe, napisane specjalnie do profilu lub przeniesione z prywatnego konta.

Link do listy profili będzie widoczny w kategorii "Artelis". Profile będą promowane w kategoriach w których są zbliżone tematyką działalności (profile będą miały własne sekcje meta - słowa kluczowe).
Będą widoczne na stronie głównej w ramce - najciekawsze profile WO. I inne, wierzymy, że profile WO będą się same reklamowały.


Redakcje. To forma współpracy z serwisem w działach tematycznych. Tutaj zaufani użytkownicy będą mogli dbać o kategorię, zatwierdzać artykuły, kontaktować się z Użytkownikami - będą znawcami, ekspertami w danej dziedzinie. Jeśli ktoś będzie chciał coś się dowiedzieć z danej tematyki, to w redakcji działu najszybciej znajdzie informacje.

Znajdzie się tam też najlepsze artykuły z danego działu, bo każda redakcja będzie wybierała swoje ulubione teksty i autorów - sprawi to, że przeglądanie Artelis będzie się zaczynało od redakcji danego działu, aby wyłapać najlepsze teksty.

Każda redakcja będzie podobnie jak profil WO osobnym tworem, z własnym ID, i wszystkimi innymi narzędziami i możliwościami jakie dajmy Użytkownikom. Będzie oceniana, komentowana itd. Będzie zarabiała i promowała.

Chodzi o tworzenie zespołów ludzi, którzy chcą przede wszystkim coś robić dobrego dla siebie i innych, a później zarobić. Zarobek tak, ale jako efekt uboczny, a nie główny cel działalności. Przede wszystkim radość, zabawa i dobre  współdziałanie. Spełnione, prawdziwe i barwne życie.


Przypomnijmy, że w profilu jest "sieć partnerska" która umożliwia wysyłanie zaproszeń do swoich znajomych. Każdy, kto się zarejestruje, kto poda ID zapraszającego w formularzu rejestracyjnym znajdzie się w grupie partnerskiej zapraszającej osoby.
Każdy kto wygeneruje jakiś zarobek, ruch pieniądza w systemie będzie otrzymywał procent od tego. Polecam i ten system. Niedługo będzie dużo możliwości zarabiania na Artelis.pl - dobrze jest teraz zająć w nim miejsce.

Licencja: Creative Commons