Zamierzasz rozpocząć swoją przygodę ze spawaniem? Jesteś szczególnie zainteresowany metodą MIG/MAG? Nie zapomnij, że do migomatów potrzebne są druty spawalnicze. Co to takiego i czym kierować się podczas wyboru? Wyjaśniamy!

Data dodania: 2023-04-04

Wyświetleń: 134

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zobacz, czym się charakteryzują i jakie wybrać druty spawalnicze

Spawanie metodą MIG/MAG

Zanim dowiesz się więcej o drutach spawalniczych, powinieneś dokładnie wiedzieć, na czym polega metoda spawania MIG/MAG, która należy do technik łukowych. Otóż zarówno spawanie MIG, jak i MAG wykorzystuje łuk elektryczny, wytwarzany między materiałem a elektrodą mającą postać ciągłego drutu. Metody te różnią się przede wszystkim uwalnianymi gazami. W metodzie MIG stosowane są chemicznie obojętne gazy, np. hel albo argon. Z kolei w przypadku techniki MAG jest to tlen lub dwutlenek węgla, które jednocześnie biorą aktywny udział w procesie spawania.

Jakie druty spawalnicze wybrać?

Musisz wiedzieć, że druty spawalnicze to elementy niezbędne przy spawaniu powyższymi metodami. Wpływają one na wytrzymałość i jakość wykonanej spoiny, a także na wygodę użytkownika. W związku z tym wybór odpowiednich drutów jest niezwykle ważny. Poszczególne produkty różnią się od siebie przede wszystkim grubością. Zastanów się, jaka jest grubość spawanego materiału, gęstość płynącego przez drut prądu oraz pozycja spawania, ponieważ wybór zależy głównie od tego. Teoretycznie im grubszy spawany materiał, tym większą średnicę powinien mieć drut. Mała średnica oznacza z kolei większą gęstość i głębokość wtopienia. Najczęściej wybieranymi drutami są te o średnicy 0,8-1,2 mm.

Oprócz tego pamiętaj, że w przypadku zakupu drutów nawiniętych na szpulę, warto upewnić się, czy nawój jest precyzyjny. Dzięki temu unikniesz ewentualnych problemów podczas podawania drutu. Znaczenie ma ponadto materiał, z jakiego zostały wykonane dane druty. Zazwyczaj warto zdecydować się na druty nierdzewne, które sprawdzają się niemal w każdych warunkach.

Gdzie kupić druty spawalnicze?

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej kupić druty spawalnicze? Warto zdecydować się na zakup produktów renomowanych marek w sprawdzonym sklepie. Wysokiej jakości druty znajdziesz w ofercie https://weldsystem.pl/47-druty-spawalnicze. Wyróżnia je przede wszystkim wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania. Co ważne, dostępne są druty o różnej grubości i przeznaczone do spawania rozmaitych materiałów.

Jak widać, druty spawalnicze to niezwykle ważne elementy podczas spawania metodą MIG/MAG. Jeśli weźmiesz pod uwagę nasze wskazówki, na pewno wybierzesz odpowiedni produkt do swoich potrzeb.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena