Wybór tortu ślubnego nie jednej Parze Młodej spędził sen z powiek. Jaki smak, jaka wielkość, jaki kształt, jak go przetransportować… itd. Poza tym często zdarza się ze Goście odmawiają spróbowania tortu ślubnego z rozmaitych powodów. Warto zatem poszukać alternatywy dla tortu ślubnego.

Data dodania: 2010-07-30

Wyświetleń: 2752

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Coraz większą popularnością cieszą się ciasteczka  - babeczki - nazywane  - cupcakes, który jest terminem amerykańskim lub fairy cake, który jest sformułowaniem brytyjskim. Cupcake to  małe ciastko przeznaczone dla jednej osoby, podawane zazwyczaj w papierowej foremce. Ciastka te  serwowane są z kolorową polewą, posypką oraz innymi dekoracjami i dodatkami.

Nazwa "cupcake" wywodzi się od angielskiego słowa "cake" czyli ciastko i "cup", jako skrót od "teacup” tzn. filiżanka, ponieważ jest jej rozmiarów. Natomiast "fairy cake" jest zabawnym odwołaniem do ich rozmiaru.

Ciastka te są często serwowane w czasie różnych uroczystości, w tym przede wszystkim na przyjęciach urodzinowych dla dzieci. Stanowią rewelacyjną i funkcjonalną alternatywę dla zwykłych ciast, z uwagi przede wszystkim na ich rozmiar oraz fakt, że nie wymagają krojenia przy użyciu specjalnych przyrządów kuchennych.

Mimo tego, że torty mogą przybierać różne kształty, formy i mieć rozmaite smaki to zawsze pozostaną tradycyjnymi tortami ślubnymi. Natomiast w rozpakowywaniu i jedzeniu tych babeczek jest coś kapryśnie dziecinnego. Cupacakes mogą mieć przeróżne kształty i kolory. Bez większego problemu można dopasować je do motywu przewodniego danego ślubu i wesela. Oczywiście im bardziej wymyślne i stroje tym wyższa jest ich cena. Dlatego wybór tych ciastek nie zawsze będzie bardziej opłacalny pod względem finansowym niż zakup tradycyjnego tortu ślubnego. Dobrze dobrane babeczki będą stanowić rewelacyjne uzupełnienie dekoracji ślubnej.

Co bardziej konserwatywnej Parze młodej oraz Gościom taki pomysł może wydać się zbyt odważny i zbyt nowoczesny.  Dlatego też można połączyć te dwa pomysły i zrobić np. wieże z babeczek na górze której znajdował się będzie mały tort, który można będzie pokroić podczas wesela. 

Można  śmiało stwierdzić, że tort weselny jest tradycją każdego ślubu i wesela. Jest to tradycja, którą na pewno nie łatwo będzie przełamać, ale warto spróbować czegoś nowego.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena