Od dawna znane są w Polsce instytucje pozabankowe oferujące kredyty dla zadłużonych. Nie są to co prawda najtańsze z kredytów gotówkowych, ale umożliwiają szybkie zdobycie gotówki na codzienne wydatkiw domu lub pracy.

Data dodania: 2010-07-28

Wyświetleń: 2296

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Od wielu lat kredyty dla zadłużonych oferują różnego rodzaju firmy, które korzystając z przepisów bankowych, zagarnęły sporą część polskiego rynku kredytowego.

W zeszłym roku trzy największe instytucje pozabankowe, udzielające kredytów gotówkowych, zanotowały ponad 20% wzrost sprzedaży kredytów konsumpcyjnych. Sytuacja ta stała się niebezpieczna dla polskich banków, co zaowocowało obniżeniem opłat i prowizji przez banki udzielające kredytów.

Jakie sa zalety zaciągania kredytu dla zadłużonych, zwanego czasem kredytem bez BIK (gdyz nie wymaga sprawdzania w Biurze Informacji Kredytowej), w instytucjach pozabankowych lub u brokerów kredytowych?

Otóż przede wszystkim czas udzielenia kredytu gotówkowego. O ile w banku musimy czekać na decyzję kredytową od kilka dni do nawet miesiąca, o tyle u brokera lub w firmie kredytowej decyzja zostanie udzielona nawet tego samego dnia.

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest ominięcie sprawdzania naszej historii kredytowej we wspomnianym BIK-u. Dla wielu osób może to być jedyny sposób ominięcia trudnych procedur bankowych i rozwiązanie trudnej sytuacji finansowej w gospodarstwie domowym. Kredyty gotówkowe pozostają jednak na polskim rynku jednymi z najdroższych produktów kredytowych, co znacząco wpływa na nieufne podejście kredytobiorców do wszelkiego rodzaju ofert przygotowywanych przez instytucje kredytujące.

Oblicza się, że w roku 2011 banki stracą kolejne kilka procent rynku kredytów gotówkowych na rzecz brokerów i innych firm oferujących kredyty.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena