Każda kobieta chce pięknie wyglądać szczególnie latem. Ileż to z nas ma dosyć ciągłego użerania się z maszynkami jednorazowymi, woskiem czy też kremami do depilacji? Która z nas nie marzy o tym by już na zawsze pozbyć się zbędnego owłosienia?

Data dodania: 2010-07-20

Wyświetleń: 2099

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dlatego też w dobie tak wysokiego rozwoju technologicznego mamy możliwość skorzystania z depilacji laserowej. Coraz więcej gabinetów kosmetycznych czy salonów odnowy w swojej ofercie ma właśnie trwałą depilację laserem. Nawet w mniejszych miastach gabinety kosmetyczne stawiają na rozwój i nowe technologie.

Na czym zabieg polega? Otóż depilacja laserowa polega to na wysyłaniu dawki światła lasera o odpowiednim stężeniu. Zostaje ono pochłanianie przez meszek włosowy powodując tym samym niszczenie elementów odpowiedzialnych za wzrost włosa. W związku z tym, że są różne etapy wzrostu włosa należy wykonać minimum trzy zabiegi w co najmniej sześciotygodniowym odstępie czasu. Kiedy jest widoczny efekt? Już po pierwszych dwóch tygodniach po zabiegu. Niemniej jednak wszystko zależy od rodzaju i koloru włosa oraz skóry. Dlatego też w przypadku czarnych włosów możemy się spodziewać dużo lepszego rezultatu niż jeżeli posiadamy jasny włos.

Dlaczego tak jest? Im włos ciemniejszy tym więcej melaniny się w nim znajduje, a co za tym idzie i więcej światła wchłania. Długość zabiegu jest różny. Zazwyczaj trwa od 40 minut wzwyż, gdyż wszystko zależy od obszaru jaki zostanie poddany zabiegowi. Ceny usługi takiego zabiegu w salonie urody czy też w gabinecie kosmetycznym jest bardzo zróżnicowana. Wszystko zależy od salonu kosmetycznego oraz od obszaru depilacji. Firmy kosmetyczne oferują także wszelkiego rodzaju promocje. Możemy otrzymać rabat lub zakupić pakiet zabiegów po znacznie niższej cenie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena