Nie ma jednej niezawodnej metody organizacji wesela. To jak przygotujemy ten jedyny dzień w życiu zależne jest przede wszystkim od cech osobistych Państwa Młodych, w tym głównie ich wymagań oraz oczekiwań. Są jednak elementy stałe, które zawsze trzeba wykonać i co do których trzeba podjąć decyzje.

Data dodania: 2010-07-14

Wyświetleń: 1898

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Celebrowanie przygotowań do ślubu i wesela należy rozpocząć od powiadomienia rodziny i najbliższych znajomych o zaręczynach. Najszybszym sposobem powiadamiania jest wysłanie sms bądź wykonanie telefonu, lecz po takim spontanicznym ogłoszeniu można zorganizować przyjęcie zaręczynowe. Przygotowanie przyjęcia zaręczynowego zmusi narzeczonych do wcześniejszego zaplanowania listy Gości, ponieważ co do zasady na takie przyjęcie nie powinno zapraszać się osób, których nie chcemy zapraszać na wesele, jednak na taką uroczystość nie zaprasza się osób, które musiałyby dojeżdżać.

 

Kolejnym etapem jest spotkanie rodziców narzeczonych. Celem takiego spotkania powinno być przede wszystkim uczczenie zaręczyn oraz ustalenie podstawowych kwestii dotyczących przeszłej uroczystości, w tym w szczególności wstępne określenie budżetu, podział kosztów oraz wstępne ustalenie daty ślubu i wesela. Dobrze byłoby gdyby w takim spotkaniu brali udział narzeczeni, albowiem to jest ich uroczystość i co do zasady nic nie powinno dziać się poza ich plecami.

 

Bardzo ważnym elementem organizacji ślubu i wesela jest określenie budżetu. Nie da się oczywiście przewidzieć wydatków co do złotówki niemniej jednak przed przystąpieniem do organizacji tej uroczystości narzeczeni powinni określić kwotę minimalną i maksymalną.

 

Następnie należałoby wybrać datę ślubu i wesela. Termin uroczystości należy wybrać tak, aby pasował on narzeczonym oraz rodzicom, a ponadto był w miarę wygodny dla Gości. Pomimo tego, iż większość tego rodzaju uroczystości odbywa się latem nie należy za wszelką cenę wystrzegać się zimowych ślubów. Dobrze zorganizowane wesele zimowe może być równie piękne jak to letnie.

 

Świetnym rozwiązaniem jest również wczesny wybór świadka i świadkowej, albowiem wówczas osoby te będą mogły bardziej pomóc w organizowaniu i załatwianiu kwestii związanych ze ślubem i weselem.

 

W dalszej kolejności należy sporządzić listę Gości, na tym etapie może to być jeszcze wstępna  lista. Przygotowanie jej umożliwi wybór przede wszystkim sali weselnej, której rodzaj determinowany jest przede wszystkim ilością Gościa.

 

Szczegóły na temat poszczególnych etapów organizacji ślubu i wesela możecie znaleźć na Mojej stronie internetowej w Poradniku  - „Jak zorganizować rewelacyjne wesele?! Poradnik krok po kroku." Tam też opisane są dalsze etapy związane z przygotowaniem tej uroczystości.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena