Wybór lokalu na wesele jest nie lada wyzwaniem. Do wyboru bowiem mamy wiele ciekawych i interesujących możliwości. Wesele można zorganizować w Pałacu lub na Zamku, może być również zorganizowane skromniej w małej sali weselnej.

Data dodania: 2010-07-06

Wyświetleń: 2165

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wybór sali weselnej zależy przede wszystkim od kilku najważniejsze czynników:
- ilości planowanych gości weselnych,
- budżetu przeznaczonego na uroczystość weselną,
- rozmachu z jakim chcemy zorganizować przyjęcie weselne,
- miejsca zamieszkania pary młodej,
- miejsca ślubu,

Wiele Młodych Par mylnie uważa iż wybór sali weselnej zależy tylko i wyłącznie od ilości zaproszonych gości. Nic bardziej mylnego! Tak samo można zorganizować przyjęcie w Pałacu na 250 osób jak i na 50. Wszystko tak naprawdę zależy od dostępności sal bankietowych. Najczęściej lokale na wesele mają przygotowane sale pod konkretną liczbę osób. Organizując wesele na 30 osób wynajmiemy po prostu mniejszą salę przygotowana specjalnie to liczby naszych gości.

Wybór sali weselnej najczęściej wiąże się również z wyborem menu weselnego. Można oczywiście wynająć osobno salę weselna oraz catering. Zalecane jest jednak zorganizowanie wszystkiego w jednym lokalu. Unikniemy w ten sposób dodatkowych problemów i nieporozumień. Warto zatem przed podpisaniem umowy organizacji przyjęcia weselnego uzgodnić dokładne menu w raz z dokładną godziną podania kolejnych dań. Wiele osób uważa iż jest to jedna z najważniejszych rzeczy jaką trzeba uzgodnić. Warto w tym przypadku polegać na właścicielach sali.

Wybór lokalu weselnego ściśle powiązane jest również z lokalizacją ślubu. W przypadku większych odległości Para Młoda powinna zorganizować transport do lokalu weselnego oraz w niektórych przypadkach również nocleg, co oczywiście wiąże się z dużo większymi kosztami.

Pamiętać trzeba również o jednej ważnej rzeczy. Wybór sali weselnej w dużej mierze zależy od wolnych terminów. Ważne zatem aby planowanie ślubu rozpocząć właśnie od tego tematu.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena