Tatuaże powstają poprzez wstrzyknięcie tuszu pod twoją skórę. Zabieg taki wykonuje się za pomocą elektrycznego pistoletu, który wydaje dźwięk podobny do dentystycznego wiertła

Data dodania: 2010-07-05

Wyświetleń: 2781

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Tatuaże powstają poprzez wstrzyknięcie tuszu pod twoją skórę. Zabieg taki wykonuje się za pomocą elektrycznego pistoletu, który wydaje dźwięk podobny do dentystycznego wiertła. Sprzęt ten posiada wiązkę poruszających się w górę i w dół igieł, które nakłuwają skórę z częstotliwością 2000 razy na minutę. Igły w pistolecie dozują niewielkie ilości tuszu do wnętrza skóry i w ten właśnie sposób powstaje tatuaż.

Współczesne maszyny do tatuaży składają się z kilku podstawowych elementów. Są to: wysterylizowane igły, tuba, w której są osadzone, elektryczny napęd i pedał uruchamiający sprzęt, który ma niezwykle istotne znaczenie, gdyż kontroluje on pionowy ruch igieł. Podobny pedał znajduje się w maszynach do szycia.

Jedną z największych obaw dotyczących wykonania tatuażu jest bezpieczeństwo. Maszyny przekłuwają skórę i dozują do niej odpowiednią ilość tuszu. W związku z tym, że mamy tu do czynienia z otwartą raną, zawsze istniej ryzyko wystąpienia infekcji lub różnych chorób. Z uwagi na to niebezpieczeństwo, należy zadbać o odpowiednie warunki wykonania tatuażu. Tatuażysta powinien używać wysterylizowanych narzędzi i jednorazowych materiałów. Dbając o dobro i zdrowie klientów, musi także zadbać o czystość studia i odpowiednie warunki sanitarne.

Aby zapobiec wystąpieniu ryzyka zakażenia, prawie wszystkie sprzęty artysty takie jak tusz, pojemniki z tuszem, igły i rękawiczki powinny być wymieniane po każdym użyciu. Nigdy nie wolno używać igły więcej niż jeden raz, gdyż znacząco zwiększa to ryzyko zakażenia wirusami. Jednorazowe produkty powinny być przechowywane w szczelnie zapieczętowanych opakowaniach lub pojemnikach, które artysta powinien otwierać na twoich oczach.

Koniecznie musi umyć ręce mydłem i wodą i upewnić się, że nie ma żadnych ran i zacięć na skórze. Następnie trzeba oczyścić i zdezynfekować miejsce pracy. Po wykonaniu tego artysta powinien poinformować cię, na czym będzie polegało tatuowanie i jak działa proces sterylizacji narzędzi. Jeśli wszystko jest już gotowe, tatuażysta wyciągnie niezbędny sprzęt ze sterylnych pojemników. Wtedy to trzeba będzie ogolić obszar ciała, który zaraz będzie tatuowany, a następnie przemyć go wodą z mydłem.

Nadszedł czas, by rozpocząć właściwą pracę. Nie obawiaj się bólu - jeśli będzie zbyt intensywny, poinformuj o tym artystę i poproś o krótką przerwę. Uczycie dyskomfortu zależy od wielkości tatuażu a także jego lokalizacji. Niektóre partie ciała są bardziej wrażliwe i , co za tym idzie, bardziej podatne na ból.

Podczas czynności tatuowania, artysta tatuażu powinien często przemywać fragment twojego ciała, a po zakończeniu pracy zrobić to jeszcze raz z wielką dokładnością. Kiedy twoja nowa ozdoba będzie gotowa, artysta nasmaruje skórę specjalną maścią i zrobi opatrunek. Profesjonalny tatuażysta na pewno dokładnie wyjaśni ci, jak masz pielęgnować tatuaż i czego pod żadnym pozorem nie robić. Jeżeli będziesz miał jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, nie wahaj się o nich wspomnieć.

Po powrocie do domu postępuj zgodnie ze wskazówkami artysty. Pielęgnacja nowego tatuażu jest niezwykle istotna i decyduje ona o ryzyku wdania się zakażenia. Jeśli będziesz odpowiednio dbał o swoją trwałą ozdobę ciała, proces gojenia powinien się objeść bez żadnych komplikacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć sie wiecej na temat tatuaży i tej pięknej sztuki. Odwiedź mój blog gdzie znajdziesz najlepsze wzory i porady, jak wybrać najlepszy tatuaż: Tatuaże Wzory

Licencja: Creative Commons
0 Ocena