Miłośnikom kina oraz zagorzałym kibicom polecane są telewizory plazmowe, które szybko i łatwo stają się w ich domach centrum rozrywki. Oferują szerszy od LCD kąt patrzenia (ok. 180 stopni), bogactwo kolorów i prawdziwą głębię czerni, a dzięki szkła kompozytowego, także niebywałą wytrzymałość.
Wielkość telewizora, na jaki się decydujemy, powinniśmy przede wszystkim uzależnić od wielkości pomieszczenia oraz odległości, z jakiej będziemy go oglądać. Dla optymalnego obrazu, należy pamiętać o prostej zasadzie - minimalna odległość widza od telewizora powinna być równa trzykrotności wysokości ekranu. Nie bez znaczenia jest także głębokość urządzenia - im mniejsza, tym bardziej atrakcyjny wygląd telewizora (pojawiły się już modele mające zaledwie 2,5 cm w przekroju).
Ważnym elementem jest też jasność obrazu. Większa - oznacza różnorodność kolorów i większą szczegółowość. Jednocześnie, prezentowane przez plazmę kolory są bardziej przyjazne dla oka niż te emitowane przez konkurencyjne LCD.
Możliwość odtworzenia czystej bieli i głębokiej czerni, to współczynnik kontrastu. Różnica pomiędzy najjaśniejszymi i najciemniejszymi punktami ekranu przekłada się na rozpiętość palety barw a w konsekwencji jakość obrazu. Przy większym kontraście widocznych jest również więcej szczegółów. (Warto jednak pamiętać, że kontrast nabiera znaczenia dopiero przy plazmach o większych rozmiarach).
Do innych zalet telewizorów plazmowych, w szczególności docenianych przez miłośników gier i kibiców jest czas reakcji wynoszący zaledwie 0,001 Hz, co zapewnia całkowitą płynność ruchu i ostrość obrazu. Zupełnie, jak gdyby między tym a tamtym światem nie istniał żaden ekran.