Wnętrza w stylu kolonialnym kochają drewno. Meble kolonialne wykonane z drewna egzotycznego są pełne dostojeństwa i nadają wnętrzu niezwykłego klimatu. Meble kolonialne są egzotyczne i pełne uroku, posiadają detale i drobiazgi, których trudno szukać w innych stylach.

Data dodania: 2010-06-25

Wyświetleń: 6145

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Meble kolonialne, meble drewniane tworzą wnętrze idealne do wypoczynku. Naturalne materiały pasują do każdego wnętrza. Moda na meble kolonialne i meble indyjskie, jaka ostatnio ogarnęła prawie cały zachodni świat, dociera i do nas. Meble łączą egzotyczne gatunki drewna, m.in. venge, mahoń, palisander, teak, heban z naturalnymi materiałami, takimi jak: rattan, trawa morska, wiklina, sznurek, trzcina. Główną cechą wyróżniającą meble indyjskie na tle innych pochodzących z Azji jest niezwykła różnorodność wzornictwa. Kolorystyka zadowoli nawet najbardziej wybrednych - wszelkie odcienie brązów, czerni i bieli. Meble indyjskie są ciepłe i eleganckie, dlatego wnętrze, do którego wstawimy oryginalny mebel indyjski, nabierze ciepła i indywidualności. Meble indyjskie wykonane są z litego drewna, są zatem bardzo trwałe. Nie wymagają specjalnej troski, wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć je odrobiną wosku bądź mleczkiem. Meble indyjskie mogą posiadać bardzo zabytkowe, jak również nowoczesne wzory. Wykonywane ręcznie meble indyjskie i meble kolonialne wzbudzają zachwyt u każdego i są wytworem rzemiosła, które budzi szacunek.

Meble kolonialne słyną nie tylko z wysokiej jakości i autentyczności. Meble są praktyczne, funkcjonalne i bardzo komfortowe. Natomiast niewielkie detale podkreślają surowe, naturalne piękno drewna. Meble kolonialne odzwierciedlają tropikalną bujność natury, dlatego idealnie łączą się z motywami zwierzęcymi.

Styl kolonialny jest mieszanką brytyjskiego designu, miejscowych gatunków drewna i dalekowschodniej oryginalnej ornamentyki. Meble kolonialne, dzięki swej prostocie i małej ilości zdobień doskonale harmonizują z meblami nowoczesnymi. Meble kolonialne, ze względu na masywność, zdecydowanie lepiej wyglądają w większych przestrzeniach. Jednak nawet w małych wnętrzach, jeden mebel może tworzyć ciekawy punkt centralny.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena