Organizm często potrzebę wody sygnalizuje rozdrażnieniem. Dlatego szczególnie latem pamiętaj o tym, żeby pić dużo wody oraz dostarczać skórze nawilżenie.

Data dodania: 2010-07-01

Wyświetleń: 1722

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rozdrażnienie sygnalizuje między innymi, że Twój organizm potrzebuje wody. Co na to skóra?

Sucha i wrażliwa skóra potrzebuje wody tak jak Twój organizm.
Jednym z najlepszych sposobów, aby nawilżyć skórę od wewnątrz, jest picie dużych ilości wody. Sucha i wrażliwa skóra potrzebuje także nawilżania zewnętrznego. Tak więc chcąc mieć zdrową cerę warto działać „na dwa fronty”. Z jednej strony należy mieć zawsze pod ręką szklankę wody, podczas pracy znajdować czas na zrobienie sobie herbaty lub zabierać z domu termos z kawą. Nawilżanie skóry to rodzaj pieszczoty – połącz ją zatem z przyjemnością i dodaj do szklanki wody sok z cytryny lub plasterek pomarańczy. 


Miej zawsze pod ręką naturalne kosmetyki nawilżające - to bardzo ważne dla pielęgnacji latem.
Z drugiej strony, aby sucha i wrażliwa skóra była dostatecznie nawilżona, trzeba mieć przy sobie nawilżający kosmetyk, łatwy do nałożenia w każdej chwili. Najlepiej taki, który wnikając głęboko, działa nawilżająco na kilka warstw skóry. Najlepiej, żeby był to kosmetyk z naturalnych ekologicznych składników roślinnych i owocowych. Dodatkowym atutem będzie jego piękny i często egzotyczny zapach. W sam raz na wakacjyjne i upalne dni.

Dodatkowo w tej porze roku pamiętaj o stosowaniu kremów z filtrem UV, które zabezpieczą skórę przed szkodliwym wpływem intensywnego promieniowania słonecznego. Lepiej nie bagatelizować kwestii nawilżania skóry i ochrony.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena