0 głosów

Nelly wraca do śpiewania w języku angielskim. Powrót, chyba jednego z najlepszych producentów, Timbalanda. Dowiedź się co będzie na jej nowej płycie i dlaczego niektóre piosenki będą w stylu reggae

 

Każdy fan ten pani czeka na jej następną płytę. Nelly nie można zaliczyć do żadnego gatunku muzycznego, tworzy mix kulturalny Jak sama mówi wynika to z wychowania w otoczeniu gdzie mieszały się wpływy kultury amerykańskiej, europejskiej oraz afrykańskiej. Każda jej płyta jest nagrana w innym stylu – od niewinnej wiosennej Whoa, Nelly! Aż po podniecającą popową mieszankę na Loose.

Jej nowa płyta Lifestyle to powrót do angielskiego, w odróżnieniu od nagranej całkowicie w języku hiszpańskim płyty "Mi Plan".

Lifestyle to powrót Timbalanda – producenta odpowiedzialnego za cieszącą się największą popularnością płytę Looose, z której utwory podbiły listy przebojów. Wzięli się ostro do pracy – Nelly w wywiadzie zdradziła, że po dwudniowej sesji z Timbalandem mają ponad 20 piosenek.

Pierwszym z efektów współpracy jest nowy singiel Timbalanda Morning After Dark z jego nowej płyty Timbaland Presents Shock Value 2.

Ale wracając do Lifestyle – tym razem płyta ma w sobie zawierać elementy funk. Nelly zamierza współpracować z takimi sławnymi producentami jak Ryan Tedder, Tiesto, Lester Mendez, Salaam Remi and The Neptunem. Tak więc możemy spodziewać się wyśmienitej mieszanki zważywszy na fakt, że Tiesto jest jednym z najlepszych DJ na świecie a  Lester Mendel – twórca hitów Shakiry Underneath Your Clothes" oraz "La Tortura – współpracował wcześniej z Nelly przy doskonałym utworze "Te Busqué"; Neptunes to chyba najbardziej zapracowany duet producentów na świecie produkujących hit za hitem w tempie taśmy produkcyjnej. Pierwszy efekt pracy Neptunem z Nelly możecie zobaczyć na teledysku N.E.R.D Hot-n-Fun, gdyż jak wiadomo zespół N.E.R.D to Neptunes plus Shay Haley.

To pewnie dzięki Salaam Remi możemy spodziewać się utworów w stylu reggae na Lifestyle  - jak podają plotki. Specjalizuje się on w tego typu muzyce.

I na deser jeszcze Ryan Tedder – wokalista zespołu OneRepublic, równie utalentowany producent piosenek co wokalista.

Niestety musimy się uzbroić w cierpliwość. Data wydania płyty jest ciągle przekładana – miała wyjść 13 kwietnia 2010, jednak Nelly Furtado na swoim twitterze zapowiedziała że płyta ukaże się latem 2010. Miejmy nadzieję, że to ostateczny termin i już niedługo będziemy mogli włożyć nową płytę Nelly do odtwarzacza.

 

Licencja: Creative Commons