Kamica moczowa dotyka 1-5% populacji. Częstość występowania jest większa w krajach rozwijających się. Kamica moczowa jest wynikiem złożonych procesów fizykochemicznych a głównymi czynnikami dodatkowymi są przesycenie moczowe, krystalizacja, powstawanie kamieni oraz powstawanie macierzy.

Data dodania: 2010-06-26

Wyświetleń: 18789

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kolejność powstawania kamienia moczowego może wyglądać następująco: nasycenie moczowe, przesycenie, zarodkowanie, narastanie kryształów, grupowanie się kryształów, uformowanie się kamienia.

Kamienie nerkowe
, których średnica nie przekracza 4mm, zwykle są wypłukiwane razem z moczem bez medycznej interwencji, z wyjątkiem środków przeciwbólowych i przeciwskurczowych, które pomagają pacjentowi znieść tę dolegliwość, która może trwać kilka dni. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że kamienie nerkowe, których średnica przekracza 5mm, wypłyną razem z moczem.

Po szeroko zakrojonych badaniach w dziedzinie urologii kamica moczowa wciąż jest tajemniczą chorobą. Jest znana od zamierzchłych czasów. Różnorakie badania (radiologiczne i inne) nie były w stanie określić konkretnej przyczyny, ani mechanizmu. Jednak wiele czynników związanych z kamicą moczową było szczegółowo badane w ostatnich latach. Uważa się, że gdy mocz zostaje nasycony nierozpuszczalnymi substancjami, (ponieważ tempo ich wydalania jest ogromne i/lub zatrzymywanie wody w organizmie jest bardzo duże) formują się kryształy, które mogą urosnąć i połączyć się z innymi tworząc w ten sposób kamień. Kamienie, które są rozmiarowo większe i tworzą blokadę wystarczającą do spowodowania uszkodzeń, wymagają zabiegu lub usunięcia endoskopowego. Gdy kamień ma rozmiar nie przekraczający 4-6mm i nie powoduje żadnych szkód, powinien zostać usunięty tradycyjną metodą. Nawracające się tworzenie kamienia jest również problemem pacjentów z kamicą moczową.

Himalaya Cystone jest jednym z głównych leków, używanych na całym świecie przez osoby mające problemy z oddawaniem moczu. Ta ziołowa formuła jest niezwykle skuteczna przy zwalczaniu wszelkich problemów dróg moczowych.

Himalaya Cystone jest silną formułą ajurwedyjską, zapobiegającą przesyceniu substancji litogenicznych, kontrolującą pochłanianie oksamidu (substancja powodująca tworzenie się kamieni na nerce) z jelit oraz przywracającą równowagę krystaloidalno-koloidalną ciała. Himalaya Cystone powstrzymuje powstawanie kamieni poprzez obniżenie poziomu substancji kamieniotwórczych, takich jak kwas szczawiowy, hydroksyprolina wapnia, itp. oraz powoduje usunięcie tych substancji poprzez mikro-pulweryzację.

Ziołowe tabletki Himalaya Cystone powodują rozpad kamieni i kryształów poprzez działanie na mucynę, która wiąże ze sobą cząsteczki i prowadzi do tworzenia się kamieni. Przeciwbakteryjne działanie Himalaya Cystone zapobiega infekcjom w układzie moczowym, związanym z  kamieniami i krystalurią. Przeciwskurczowe i przeciwzapalne działanie Cystone uwalnia od kolek oraz łagodzi symptomy bólu i pieczenia podczas oddawania moczu.

Dawkowanie

Przyjmować 2 tabletki Himalaya Cystone dwa lub trzy razy dziennie popijając wodą lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

Skutki Uboczne

Tabletki Himalaya Cystone nie powodują żadnych znanych skutków ubocznych, pod warunkiem, że są przyjmowane według zaleceń.

Wskazania i zastosowanie

Tabletki Himalaya Cystone należy stosować przy:

Profilaktyce i leczeniu kamicy moczowej, występującej zarówno u dorosłych, jak i dzieci

Kamienie szczawianowe powstałe na skutek osadzania się szczawianu

Kamienie fosforanowe powstałe na skutek osadzania się fosforanu

Kwas moczowy i kamienie moczanowe powstałe na skutek osadzania się kwasu

Kamienie struwitowe

Obecność kryształów w moczu

Zapobieganie nawrotom po skruszeniu kamieni

Jako lek wspomagający działanie przy:

Chronicznych zakażeniach dróg moczowych

Zapaleniu nieswoistym cewki moczowej, w tym zaburzeniach oddawania moczu

Pieczeniu podczas oddawania moczu

Nadmiarze kwasu moczowego we krwi

SKŁAD

Każda tabletka Cystone zawiera:

Ekstrakty z:

1. Didymocarpus pedicellata 65 mg

2. Saxifraga ligulata 49 mg

3. Rubia cordifolia 16 mg

4. Cyperus scariosus 16 mg

5. Achyranthes aspera 16 mg

6. Onosma bracteatum 16 mg

7. Vernonia cinerea 16 mg

8. Shilajeet (Purified) 13 mg

9. Hajrul yahood bhasma 16 mg

Licencja: Creative Commons
0 Ocena