Każda kobieta chce się czuć pięknie i wyglądać zachwycająco w dniu swego ślubu. Wie, że ona i jej wygląd są jednymi z najważniejszych elementów podczas ceremonii ślubnej, a zebrani goście będą się jej uważnie przyglądać. Jednak, aby każdy mógł ją podziwiać niczym bajkową księżniczkę, musi mieć idealnie dobraną suknię do swojej figury.

Data dodania: 2010-06-07

Wyświetleń: 4472

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każda kobieta chce się czuć pięknie i wyglądać zachwycająco w dniu swego ślubu. Wie, że ona i jej wygląd są jednymi z najważniejszych elementów podczas ceremonii ślubnej, a zebrani goście będą się jej uważnie przyglądać. Jednak, aby każdy mógł ją podziwiać niczym bajkową księżniczkę, musi mieć idealnie dobraną suknię do swojej figury.
To bardzo ważne również, aby wesele nie stało się zmorą przez niewygodny fason sukni slubnej. Obowiązkowo należy uświadomić sobie jaki kształt ma nasza figura i jaka suknia do niej będzie najbardziej pasowała, aby ukryła, to co należy „schować", a uwypukliła i odkryła to co w nas najpiękniejsze. Taki zabieg pozwoli nam podczas poszukiwań wymarzonej kreacji zaoszczędzić rozczarowań oraz pozwoli skupić się na odpowiednich modelach. Nie należy bowiem patrzeć tylko na suknię i urok jaki ze sobą niesie, ale od razu wywnioskować czy jej fason koreluje z naszą figurą i gabarytami.

Poniższe porady pozwolą Ci uświadomić sobie jaki masz typ figury, oraz jaki krój sukni będzie do niej idealnie pasował, by razem tworzyć niepowtarzalną całość.

1. Figura klepsydry.
Charakterystyka: szerokie barki, wyrazisty, pełny biust i biodra, mocno podkreślona talia. Musisz podkreślić talię, a także wyeksponuj biust i biodra.
Idealna suknia ślubna: model typu "A", który podkreśli sylwetkę, do tego dekolt w kształcie serca, który wyeksponuje biust. Plecy powinny być odkryte. Jeśli masz do tego rozbudowane ramiona, aby wysmuklić górę możesz wybrać suknię z rozszerzającymi się ku dołowi rękawami albo bolerko.
Unikaj: sukni szerokiej u dołu i góry, bo spowoduje to zbyt wielkie dysproporcje w wyglądzie.

2. Figura gruszki.
Charakterystyka: szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust. Wąska na górze, szeroka na dole.
Idealna suknia: to długa, klasyczna dwuczęściowa suknia z gorsetem i szerokim dołem. Talia zostanie ładnie podkreślona, a dół dzięki tiulom zamaskowany, co spowoduje wrażanie proporcjonalnej ładnej figury. Wysokie kobiety mogą pozwolić sobie na jeszcze szerszy dół sukni mocowany na kole.
Unikaj: wąskich sukien ślubnych, które są zbyt mocno dopasowane do figury oraz dekoltów w kształcie V, które przykują wzrok do dołu figury.

3. Figura jabłka.
Charakterystyka: szerokie ramiona, wydatny biust oraz biodra, brak wcięcia w talii.
Idealna suknia: to prosty fason, nie opinający ciała. Jedną z możliwości jest luźną suknia w kształcie A, o pionowych cieciach, co wysmukli i wydłuży sylwetkę. Obowiązkowo dekolt w kształcie V lub karo. Suknia powinna mieć zwiewne rękawki, bolerko lub narzutę, który delikatnie przykryje wydatne ramiona.
Unikaj: chudych ramiączek optycznie poszerzających ramiona, haftów, kryształków rzucających się w oczy i przyciągających zbyt mocno wzrok do figury.

4. Figura odwrócony trójkąt.
Charakterystyka: zbyt szerokie ramiona w stosunku do reszty sylwetki.
Idealna suknia: dwuczęściowa uszyta ze zwiewnych materiałów. Najlepiej z delikatnym, gładkim gorsetem oraz wzorzystą, haftowaną, połyskującą spódnicą, która przykuje wzrok. Figura w takim zestawie zostanie zrównoważona.
Unikaj: wszelkich marszczeń, poduszek, bufek oraz innych ozdób w okolicy ramion, a także długich, obcisłych rękawków.

5. Figura chłopięca.
Charakterystyka: mały biust i wąskie biodra.
Idealna suknia: w fasonie A, odkrywającą ramiona, najlepiej z błyszczącej tkaniny. Bufki, zdobienia i marszczenia są jak najbardziej pożądane, najlepiej w okolicy bioder, jednak nie może być ich zbyt dużo. Suknia ma być delikatna jak panna młoda, bez zbędnych dodatków.
Unikaj: wielkich sukien, w których można się „utopić" i wyglądać jak „wielka beza".

6. Figura filigranowa.
Charakterystyka: drobna figura, a'la Calineczka.
Idealna suknia: powinna być zwiewna, może być to fason A lub bardziej rozkloszowany na dole- fason princessa. Całość może zostać przyozdobiona pasującym szalem.
Unikaj: dekoltów kopertowych, sukien bez ramion (przy zbyt kościstych obojczykach), oraz ciężkich materiałów i niezliczonych ozdób.

7. Figura o krótkiej talii.
Charakterystyka: ciało w miarę proporcjonalne, jednak ze zbyt krótką talią, czyli zmniejszoną odległością pomiędzy żebrami a biodrami.
Idealna suknia: to fason A, z góry dopasowana oraz rozszerzająca się, bardziej lub mniej, ku dołu. Pionowe ciecia wydłuża figurę, a odpowiedni dekolt uwydatni obojczyki i zgrabne ramiona.
Unikaj: opuszczonej talii, która skróci sylwetkę oraz szali przeplatających ramiona.

Teraz, gdy orientujesz się jaka figurę posiadasz i jaka suknia jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia ruszaj na zakupy. Umawiaj się na przymiarki, przymierzaj, rób sobie zdjęcia w każdej kreacji. W domu na spokojnie zastanów się nad wyborem tej jedynej, najlepiej zasięgając opinii kogoś zaufanego i zaprzyjaźnionego.
Powodzenia!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena