Prawdopodobnie większość z nas w ciągu swojej kariery musiało kiedyś pracować w miejscu, w którym obowiązywała konieczność noszenia odzieży roboczej.

Data dodania: 2010-05-21

Wyświetleń: 2483

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Prawdopodobnie większość z nas w ciągu swojej kariery musiało kiedyś pracować w miejscu, w którym obowiązywała konieczność noszenia odzieży roboczej. Niektórzy z nas być może musieli nosić tzw. mundurki w szkole. Poza wieloma wadami tego rozwiązania (zabiera nam indywidualność, możliwość wyboru itp.), które dostrzegamy na samym początku, ma ono także swoje plusy.

Po pierwsze, pomaga osobom pracującym w danej firmie, organizacji identyfikować się z marką i swoim miejscem pracy, co w rezultacie prowadzi do osiągania lepszych rezultatów w pracy, tworzenia zespołu grającego o jeden cel i angażowania się w działania firmy. To pomaga również klientom rozpoznać, kto jest pracownikiem danej firmy, a kto nie. Sprawdza się to nie tylko w sklepach, ale przede wszystkim w jednostkach służby zdrowia, gdzie odzież medyczna to jeden z ważniejszych wyznaczników, które na pierwszy rzut oka pozwalają nam osądzić, która z osób w placówce będzie w stanie nam pomóc – zwłaszcza że czasem liczą się sekundy.

Ubrania robocze pomaga także w byciu rozpoznawanym w innych sytuacjach, w dość specyficznych zawodach jakim jest stewardessa. Oczywiście pracujące na lotnisku osoby muszą mieć identyfikatory i odpowiednie dokumenty uprawniające je do tego by każdego dnia odwiedzać lotnisko. Jednak odzież potrafi ochronie przybliżyć cel wizyty na lotnisku (co wielokrotnie bywało wykorzystywane w filmach szpiegowskich, sensacyjnych, gdzie złoczyńcy przebierali się za pracowników lotniska, załogę pokładową. Taka jest właśnie siła uniformu!

A co z bezpieczeństwem? To zdecydowanie największa zaleta każdego uniformu, kombinezonu czy innej odzieży do pracy. Nie wyobrażamy sobie raczej robotnika pracującego z niebezpiecznymi substancjami bez maseczki, odpowiednich rękawic czy okularów. Także robotnik drogowy, budowlany czy nawet każdy drobniejszy powinien być wyposażony w odzież chroniącą ciało i spodnie ubranie przed zabrudzeniami, otarciami, uszkodzeniami. Dołączmy do tego dobre buty i kask i mamy osobę gotową na wykonanie każdej pracy.

Odziez robocza nawet w najdrobniejszych elementach ma swoje zalety. Pełni ona wiele funkcji, o których na co dzień zazwyczaj nie myślimy. A warto sobie czasem uświadomić, że wykorzystywana potrafi być do wielu pożytecznych rzeczy – pomagając w byciu rozpoznawalnym, chronionym, a także dając możliwość do zareklamowania się (hafty, druki logo na ubraniach).

Licencja: Creative Commons
0 Ocena