Jak najprościej zaprojektować dużą instalację TV-Sat? Wywiad z Łukaszem Bukowskim, specjalistą TV-Sat na temat darmowego oprogramowania do projektowania instalacji domowych i profesjonalnych, udostępnionych na polskim rynku przez producenta TV-Sat, Terra.

Data dodania: 2010-05-10

Wyświetleń: 2718

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na rynku można dostać jako gift darmowe oprogramowanie ułatwiające projektowanie instalacji multiswitchowych - SatNet.
Tak, bezpłatne oprogramowanie SatNet pozwala na projektowanie wysokiej jakości instalacji. Pozwala przy tym na kilkukrotną oszczędność czasu pracy projektanta w stosunku do metod tradycyjnych.

Co umożliwia to oprogramowanie?
SatNet umożliwia zaprojektowanie zbiorczej instalacji do rozprowadzania sygnałów telewizyjnych wraz z obliczeniem przewidywanych poziomów sygnału TV naziemnej oraz satelitarnej. Pozwala to na łatwe uruchomienie instalacji.

Jak duże instalacje można zaprojektować przy jego wykorzystaniu?
Można projektować instalacje nawet ponad 1000 gniazd z gwarancją jej uruchomienia.

Czy SatNet jest oprogramowaniem uniwersalnym, czy stosuje się tylko do wybranej marki sprzętu?
O jakości instalacji decyduje nie tylko projekt ale i jakość użytego sprzętu. Multiswitche oraz osprzęt Terry słyną z wysokiej jakości, w ubiegłym roku zdobyły tytuł najlepszego produktu na polskim rynku, dlatego jest to rozwiązanie firmowe.

Jak można dostać ten program?
Oprogramowanie można pobrać ze strony www, aktualna wersja jest dostępna pod adresem: http://down.dipol.com.pl/Projects/SatNet/

Wykonanie instalacji dużej sieci RTV/SAT winno być poprzedzone projektem uwzględniającym takie informacje jak poziom sygnału na wejściu sieci, poziomy sygnału na wyjściach elementów aktywnych, tłumienia przewodów oraz elementów pasywnych, takich jak rozgałęźniki, odgałęźniki i gniazda abonenckie.


Projektowanie sieci przy pomocy kartki papieru i ołówka jest pracochłonne i niesie za sobą ryzyko pomyłki. Darmowe oprogramowanie firma TERRA - SatNet 2.0.2 - pozwala na zaprojektowanie instalacji wykorzystującej produkty tej marki. Program umożliwia: wykonanie projektu w formie graficznej, ustalenie poziomów sygnałów na wszystkich gniazdach i weryfikację, co do zgodności z normami, oraz określenie, czy konieczne będzie wykorzystanie funkcji prekorekcji charakterystyki kabla we wzmacniaczach. Program umożliwia archiwizację sporządzonych projektów.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena