Nie ma dzisiaj zagadnienia energiczniej dyskutowanego, a zarazem tak źle rozumianego jak inflacja. Czym jest i co tak naprawdę ją wywołuje? Jaki jest powód, aby nazywać ją Wrogiem Publicznym? I najważniejsze. Czy inflacja(a raczej jej skutki) dotyczą także Ciebie?

Data dodania: 2010-05-07

Wyświetleń: 2801

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Politycy rozmawiają o niej jak o potworze z zaświatów. Jak o powodzi czy wulkanie, który nagle wybucha, jak o czymś nad czym nie ma kontroli. Obiecują nam z tym zjawiskiem walczyć.

Prawdziwa Prawda

Inflacja została powołana do życia przez naszych przywódców, rządy, przez ich własną politykę monetarną i fiskalną.

Ich obietnice walki, to próba niszczenia prawą ręką tego, co tworzą lewą.

INFLACJA - WZROST PODAŻY PIENIĄDZA I KREDYTU.

Co się dzieje pod wpływem inflacji?

 Z chwilą wzrostu podaży pieniądza ludzie posiadają więcej pieniędzy, za które mogą nabyć dobra lub usługi. Jeśli w tym samym czasie ilość dóbr nie zwiększy się - ich ceny wzrosną.

Za każdy kilogram mąki czy cukru trzeba będzie zapłacić więcej. (Nie biorąc pod uwagę innych czynników jak np. wojna, susza itp.)

Posiadając więcej pieniędzy ludzie cenią każdą złotówkę, dolara czy euro mniej. Prowadzi to do wzrostu cen, nie dlatego, że dóbr jest mniej, ale dlatego, że pieniędzy jest więcej, a stąd są one warte mniej.

W dawnych czasach rządy wywoływały inflację poprzez oszustwa przy biciu monet. Później odkryły, że to samo mogą robić szybciej i taniej poprzez DODRUK PIENIĄDZA PAPIEROWEGO.

Współczesne metody są nieco bardziej subtelne.

Nasze rządy sprzedają obligacje i inne papiery dłużne bankom, które w zamian tworzą depozyty bankowe do użytku tych pierwszych. Banki ze swojej strony mogą te papiery dłużne sprzedać Rezerwie Federalnej , która płaci za nie poprzez dodruk pieniędzy. Taki jest właśnie mechanizm produkcji pieniądza.

Zastrzeżenia

Panuje przekonanie, że traktowanie wzrostu ilości pieniądza jako jedynego winowajcy inflacji, jest pewnym uproszczeniem.

Należy pamiętać, że podaż pieniądze to nie tylko ilość gotówki w obiegu, ale także podaż kredytu bankowego.(szczególnie w USA)

Zagrożenia

Czym grozi spadek wartości pieniądza?

Otóż, załóżmy, że wpłacasz na lokatę 6% w skali roku 1000 zł. Teoretycznie (nie uwzględniając podatków) powinieneś otrzymać 1060 zł.

Biorąc pod uwagę inflację na poziomie 4% Twoje "stare" 1000 zł nie jest warte tyle samo po roku ("stare" 1000zł<"nowe"1000zł)

Dokładniej (bez podatków) Twoje 1060 zł jest warte tyle co 1020 zł przed rokiem. Jeśli odjąć od tego podatek,to po ROKU zarobisz 8zł!

Niezbyt zachęcające, prawda?

WNIOSEK?

Oszczędzający tracą.

Jeśli dziś wpłacisz MILION złotych do banku na 6% lokatę, zarobisz po roku 8 tysięcy!

WOW! 0,8% realnego zysku! 8/10 procenta!

Jaki jest Twój wybór?

Dołącz już dziś do BSG i zacznij zarabiać pieniądze w Internetowym biznesie. 

Internetowy Biznes! 

Jeżeli nie chcesz, aby Twoje zdrowie, czas i pieniądze marnowały się w powyższy sposób, jedynym wyjściem jest inwestycja w siebie, a dokładniej w swoje finansowe IQ.

Powyższy artykuł wydaje się nieprawdopodobny, wiem. Jednak jest to "prawdziwa prawda".

Dlaczego FED może dodrukowywać pieniądze? Jedyną sprawiedliwością jest fakt, że my także możemy! Nie w dosłownym znaczeniu "dodrukowania pieniędzy", ale możemy i to na wiele sposobów! Naprawdę!

Tylko od Ciebie zależy, to czy będziesz oszczędzającym(tracącym) czy wolnym finansowo.

Od Ciebie zależy czy dasz się kolejny raz oszukać.

Od Ciebie zależy czy zaczniesz rozwijać swoje finansowe IQ - Twoja jedyna nadzieja.

Jeśli chcesz dowiedzieć się tego wszystkiego odwiedź Efdm lub Stronę Rich Dad.

Pozdrawiam i życzę Ci, aby już nigdy nikt Cię nie oszukał ;)

Licencja: Creative Commons
2 Ocena