Obecnie każde dziecko urodzone w Polsce lub w innych krajach UE rodzi się otrzymując na wstępie nie mały dług do spłacenia, zabiegi zadłużania obywateli są niezwykle skutecznym sposobem do przejęcia władzy nad danym państwem. Przyjrzyjmy się tłumaczeniu tej sprawy oraz pojmijmy mechanizmy działające na naszą niekorzyść.

Data dodania: 2010-05-04

Wyświetleń: 4758

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 16

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

14 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zaciąga się dług?

W imieniu obywateli długi zaciąga państwo, obecnie sytuacja identyczna jest z tą którą zaoferował nam towarzysz Gierek, jeśli na coś brakuje należy pożyczyć bo przecież nikt nie chce wygłaszać tłumaczeń o tym że czegoś brakuje, następne pokolenia będą je spłacać. O ile nam wydaje się niesprawiedliwym obciążanie hipoteką ludzie których nie było nawet jeszcze w planach o tyle bankierzy oraz nasze rządy nie widzą w tym postępowaniu nic niemoralnego lub po prostu ignorują moralną stronę takiego postępowania. Jeśli rząd ustala budżet i mają możliwość ustalenia czegoś takiego jak deficyt budżetowy co jest tożsame po prostu z możliwością kolejnego zapożyczania się po prostu mają uprawnienie do tego aby w imieniu nas wszystkich zaciągać kolejne zobowiązania, obecnie Unia Europejska użyczyła nam pożyczki w wysokości 20 mld € na bieżące wydatki rządu, nikt nie zastanawia się nad tym kto będzie spłacał te pieniądze i jak długo jednak już dzisiaj wiemy że nie nawet stare długi nie zostaną spłacone przez nasze pokolenie.

Dług z Krakowa

(Wykres przedstawiający wzrost długu od powstania III Rzeczpospolitej Polskiej)

Instytucje takie jak bank światowy chętnie pożyczają państwom pieniądze na niezbyt korzystnych warunkach, zazwyczaj to same one są inicjatorem pośrednim naciskającym na to by pożyczka została zaciągnięta, obecnie wystarczy przecież skorumpować jakiegoś wysoko postawionego urzędnika państwowego który w myśl zasady demokracji dostał przywilej podejmowania decyzji w imieniu ogółu po to by ten zaczął zabiegać w imieniu swojego kraju o przyznanie pożyczki która osobom udzielającej jej przynosi krociowe zyski oraz możliwość przejęcia sterów w danym kraju.

Jaki wpływ na to ma demokracja?

Demokracja jest dziwnym ustrojem w którym wcale nie chodzi o to by władza sprawowana była dobrze, lecz o to by wyglądała na sprawowaną dobrze. Ktoś moim zdaniem mądry powiedział kiedyś iż propaganda jest tym samym dla demokracji czym przemoc jest dla dyktatury i nie mylił się specjalnie, obecnie w demokracji chodzi tylko i wyłącznie o to by dorwać się do koryta i rzeczywiście nie da się w tym systemie zmienić nic, ponieważ aby być wybranym na następną kadencje trzeba tylko i wyłącznie dać dobre Show i pokazać społeczeństwu że jest się mu potrzebnym. Dlatego też politycy obecnie nie walczą o dobro Polski, nawet gdyby podjęli się takowej walki szybko by odpadli ponieważ inne partie skupiające się nie na państwie, lecz na jego ustroju szybko by ich przebiły. W tym wypadku niezwykle przydatne okazują się pożyczki które na krótki okres czasu (wystarczający na dostanie się do koryta) mogą dać imitację dobrobytu, obecnie ludzie dostaną pieniądze (część zostanie rozkradziona, jednak jakiś ochłap zawsze się ostanie) i zobaczą że dzieje się dobrze, nie są to działania długoterminowe ponieważ zaciągniętą pożyczkę kiedyś trzeba będzie spłacać, lecz nie to jest zmartwieniem panującego rządu ponieważ istnieje bardzo mało prawdopodobieństwo iż czas spłacania przypadnie właśnie na nich, to już problem ich następców i to im przypadnie tłumaczenie dlaczego obecnie jest tak źle. Jeśli na przykład za pożyczone pieniądze rząd wyremontuje rondo w Krakowie ludzie zobaczą „aha, budują, jest czysto i świeżo, jest dobrze”, nie zastanawiają się nad tym iż to nie państwo, lecz właśnie oni będą płacić za nowe Krakowskie rondo, jeśli nie oni to ich dzieci.

Zadłużenie w Polsce.

Obecnie w Polsce każde urodzone dziecko już na wstępie jest zadłużone na 15 tys. $, sytuacja nie jest dramatyczna ponieważ nawet takie potęgi jak Wielka Brytania są w dużo gorszej sytuacji, obecnie nie posiadają żadnych aktywów państwowych ani rezerw finansowych podczas gdy zasłużenie na każde nowo narodzone dziecko wynosi 20 tys. $ co jest kwotą o jedną trzecią większą niż u nas. Obecnie jesteśmy zadłużeni na blisko 600 miliardów PLN, zegar długu publicznego wciąż nabija kolejne pożyczki oraz idące w miliardy złotych odsetki które spłacać będziemy my jednak żaden z polityków nie raczy złożyć nam z tego powodu żadnego tłumaczenia.

Kraków w którym mieszkam wraz z mieszkańcami nie jest w żadnym stopniu świadomy tego w jakiej jest sytuacji, wiem również że sytuacja w innych miastach wcale nie wygląda ciekawie i ludzie nawet nie zdają sobie sprawy z tego że na ich rachunek pobiera się kolejne pożyczki.

Dziękuję.

Licencja: Creative Commons