Jaki rodzaj parkietu położyć w swoim domu? Z drewna egzotycznego czy krajowego? Przeczytaj artykuł: Podłogi drewniane - parkiet, a na pewno dowiesz się, co najlepiej położyć na podłodze we własnym domu.

Data dodania: 2010-04-23

Wyświetleń: 1546

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Projektując nasze wymarzone mieszkanie szczególną uwagę powinniśmy poświęcić podłodze. Przede wszystkim polecam podłogi drewniane. Powodów jest wiele, które już wiele razy zostały w internecie i gazetach opisane. W tym artykule postaramy się napisać kilka słów o parkiecie krajowym i egzotycznym.


Mówiąc podłoga drewniana bardzo często myślimy parkiet egzotyczny. Ostatnio bardzo popularne stały się podłogi drewniane, głównie parkiet i drewna egzotyczne. Czy warto jednak odchodzić o tradycji i wykorzystywać importowane surowce?

Z punktu widzenia polskiego przemysłu drzewnego oczywiście, że nie, ale z punktu widzenia zwykłego klienta jak najbardziej tak. Drewna egzotyczne bardzo często dość znacznie różnią się od rodzimej oferty drzewnej. Mają ciekawą strukturę, inną kolorystykę i właściwości. Dzięki zastosowaniu drzewa egzotycznego możliwe jest tworzenie blatów drewnianych, umywalek z drewna czy innych narażonych na wodę lub łatwe zniszczenie elementów.

Projektując nasze podłogi i inne elementy wykończeniowe w naszych mieszkaniach kierujmy się przede wszystkim własnym gustem i funkcjonalnością. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze drewno egzotyczne ma dobre zastosowanie. Na przykład w przypadku podłóg bambusowych musimy sobie zdawać sprawę z tego, że nie można ich cyklinować, czyli renowacja po kilku latach użytkowania jest niemożliwa, podobnie jak w przypadku paneli. W większości jednak przypadków drewno egzotyczne można w bardzo interesujący i funkcjonalny sposób wykorzystać. Tak samo zresztą jak nasze rodzime gatunki drzew takie jak dąb czy jesion.

Licencja: Creative Commons