MySpace jest fantastycznym sposobem na promowanie muzyki on-line. Każdy, chcący dotrzeć do fanów artysta lub grupa powinni mieć w dzisiejszych czasach swoje konto MySpace.

Data dodania: 2010-04-16

Wyświetleń: 5183

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli jeszcze go nie założyliście to zachęcam Was do zarejestrowania się i rozpoczęcia promocji siebie lub zespołu. Zanim to zrobicie, pomogę Wam ustalić co jest skuteczne a co nie, abyście mądrze wykorzystali czas, bo uwierzcie mi, można go wiele zmarnować.

Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić, to ustalić czym różnisz się od stada. Twoja strona musi wyglądać inaczej niż strona przeciętnego Kowalskiego, aby nie zniknęła w gąszczu kultury masowej serwisu. Po wprowadzeniu MySpace 2.0 jest łatwiej dopasować wygląd profilu do własnych potrzeb. Możemy skonfigurować każdą część tak, aby spełniała nasze wymogi. W razie kłopotów zawsze możemy zapytać wujka Google o gotowe layouty lub jeśli mamy środki zamówić szablon u grafika.

Nie ma zbyt wielu artystów poświęcających czas na promowanie ich stron MySpace, podczas gdy ich własne domeny są ignorowane. Musisz wiedzieć, że MySpace może równie dobrze zniknąć z rynku w ciągu kilku lat. Większość dużych witryn przychodzi i odchodzi zwłaszcza, gdy w grę wchodzą miliony dolarów. Z drugiej strony, firma może się rozwijać, kto wie. W każdym razie lepiej myśleć zapobiegawczo. Najlepszym sposobem jest użycie MySpace'a do skierowania ruchu na Twoją własną witrynę i skuszenie odwiedzających aby dopisali się do newsletterów. Można nawet zamieścić formularz zgłoszeniowy na stronie MySpace. MySpace wykorzystuje HTML, więc dość łatwo można umieścić odpowiedni kod. Gdy Twoi fani wpiszą się na listę możesz wysyłać im np. informformacje, jak mogą taniej kupować Twoje płyty kompaktowe (pomocny może się okazać internetowy sklep z muzyką) czy zapowiedzi zbliżających się koncertów.

Spraw by na stronie panowała dość swojska atmosfera :) Rozmawiaj z fanami i wpisuj komentarze na ich stronach także. Jeśli troszczysz się o nich to oni będą troszczyć się o Ciebie. Fajnie jeśli doda się kilka informacji osobistych o sobie lub członkach zespołu - zawsze jest co poczytać :) Ważne są też zdjęcia. Najlepiej zarówno te robione przez profesjonalistów jak i te prywatne. Oczywiście pozwól też, aby fani mogli pobrać jedną lub dwie mp3.

Jak zdobywać nowych fanów na MySpace? Proponuję akceptować wszystkich, którzy wysłali zaproszenie bez żadnego ale. Sugeruję też nie przesadzać w dodawaniu zespołów do znajomych ponieważ rzadko kiedy będą zainteresowani Twoją muzyką. Jeśli nie masz żadnych wspólnych przedsięwzięć z danym zespołem to nie powinno Ci zależeć na nim ale na jego fanach. Musisz zastanowić się które zespoły brzmią podobnie do Ciebie i następnie wejść na ich strony w poszukiwaniu fanów. Nie ma jednak sensu rozsyłanie na ślepo zaproszeń do wszystkich znajomych danego zespołu. Skup się na tych, którzy wypisują komentarze - to oni są najaktywniejszymi użytkownikami i słuchają zamieszczonych utworów. Zaproś ich do znajomych i wyślij wiadomość w której powinieneś się przedstawić i zaprosić do odwiedzenia Twojej strony. Najlepiej jeśli poświęcisz takiemu zabiegowi godzinę lub dwie dziennie, po jakimś czasie na pewno zobaczysz efekty. Sama muzyka to nie wszystko, warto wykorzystać do zachęcania także inne formy takie jak Youtube. Do nakręcenia filmików mogą posłużyć aparaty cyfrowe, które nie są obecnie takie drogie, a ich jakość jest coraz lepsza.

Mam nadzieję, że niektóre ze wskazówek okażą się pomocne. Życzę owocnych łowów :)

Licencja: Creative Commons
0 Ocena