W artykule opisane są warte odwiedzenia portale tematyczne związane z budownictwem, programami i sprzętem komputerowym oraz serwis tematyczny poświęcony kobietom.

Data dodania: 2009-09-23

Wyświetleń: 3480

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

W internecie powstaje coraz więcej portali tematycznych dotykających swoją tematyką praktycznie wszystkich aspektów naszego życia. Gdy szukamy informacji w internecie, np. za pomocą wyszukiwarki, czasem zdarza się, że liczba uzyskanych wyników przerasta nasze oczekiwania i trudno jest nam zdecydować z jakiego źródła informacji skorzystać. Nie zawsze jest tak, że portal który widnieje na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania, posiada najbardziej rzetelne i wiarygodne informacje. Co prawda algorytmy wyszukiwarek, szczególnie wyszukiwarki Google, stoją na bardzo zaawansowanym poziomie i w większości przypadków prawidłowo rozpoznają wartościowe strony, jednak nie są jeszcze w stanie oceniać w jakim stopniu treści danej witryny są wiarygodne i przydatne internautom. Z tych właśnie względów warto zapoznać się z opiniami (np. na forach internetowych) na temat portali wartych odwiedzenia lub z artykułami w których zawarte są ich recenzje i opisy. W tym artykule chciałbym opisać, jak mi się wydaje, warte odwiedzenia portale tematyczne.

Pierwszym portalem jest serwis budowlany „Zbuduj Dom". Jak sama nazwa wskazuje można w nim znaleźć informacje, porady i wskazówki jak zbudować dom oraz w jaki sposób go wykończyć. W portalu tym przeczytasz jak zbudować dom krok po roku, od kupna działki pod budowę, poprzez wykonanie projektu domu, wyboru materiałów budowlanych, sposobów ogrzewania i pobierania energii elektrycznej, do porad i wskazówek dotyczących samego etapu budowania domu i jego ostatecznego wykończenia. W serwisie znajdują się także przydatne informacje i porady prawne dotyczące kupowania i użytkowania nieruchomości. Zatem jeśli ktoś zastanawia się jak zbudować dom lub poszukuje informacji lub ciekawych artykułów z branży budowlanej, powinien odwiedzić portal „Zbuduj Dom", gdzie na pewno znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Chyba najczęściej poszukiwanymi w internecie informacjami są wiadomości na temat programów i sprzętu komputerowego. Portali o tej tematyce można znaleźć mnóstwo. Ja chciałbym opisać portal gdzie programy i sprzęt komputerowy są rozbierane na czynniki pierwsze, a wszystko po to, aby internauta czytając zamieszczone w tym serwisie artykuły, był w stanie zrozumieć i dowiedzieć się jak najwięcej informacji na interesujący go temat związany z komputerami. Portalem tym jest serwis „Komputery i internet dla opornych", gdzie internauta znajdzie informacje na temat jak kupić nowy komputer i jaki sprzęt komputerowy do niego wybrać, jak wykorzystać programy antywirusowe do obrony przed szkodliwym oprogramowaniem i jak zabezpieczyć swój komputer przed niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci, a także wiele innych przydatnych informacji pozwalających wykorzystywać nasze programy i sprzęt komputerowy w pełni.

Kolejnym opisywanym przeze mnie portalem będzie portal dla kobiet „Uperfumowac". Można tam znaleźć opisy i recenzje kobiecych artykułów takich jak np. bielizna oraz perfumy. W serwisie zamieszczane są również wiadomości na temat odchudzania i opisywane są różnego typu diety. W poszczególnych artykułach znajdują się informacje jakie internetowe sklepy dla kobiet mają w swojej ofercie produkty będące tematem danego artykułu. Wszystkim kobietom polecam ten portal i zachęcam do zapoznania się z zamieszczonymi w nim artykułami. Polecam również sklepy dla kobiet o których informacje również znajdują się w opisywanym serwisie.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena