E-papieros może pomóc przy wychodzenia z nałogu

Elektroniczny papieros jest jakby inhalatorem, który wspomaga proces wychodzenia z nałogu palenia. Używanie e-papierosów wielu ludziom wyjdzie na zdrowie, dlatego też jeden raz poczyniony wydatek okaże się z czasem bezcenny

Data dodania: 2010-04-07

Wyświetleń: 3347

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

E-papieros może pomóc przy wychodzenia z nałogu

Elektroniczny papieros
jest jakby inhalatorem, który wspomaga proces wychodzenia z nałogu palenia. Używanie e-papierosów wielu ludziom wyjdzie na zdrowie, dlatego też jeden raz poczyniony wydatek okaże się z czasem bezcenny.
   
Pierwszy pomysł na urządzenie tego typu zgłoszono w USA. Współczesna historia e-papierosa datuje się od 2003 roku, wówcza chińska firma opatentowała urządzenie do inhalacji, pierwotnie oparte na ultradźwiękowym sposobie tworzenia "chmurki". Bo właśnie z Chin pochodzą takie epokowe wynalazki, jak e-papieros.

Działanie e-papierosa

Jedna z części elektronicznego papierosa (tzw. kartridż) zawiera roztwór ( Liquid ) składający się głównie z bazy, uzupełnionego składnikami aromatyzującymi oraz pewną ilością nikotyny, która niekoniecznie musi się w nim znajdować. Można również palić e-papierosa nie dostarczając do organizmu nikotyny np. podczas procesu rzucania palenia, aby zaspokoić odruch „ zaciągania się”. Roztwór ten w momencie zaciągania się zostaje podgrzany przez element grzejny, znajdujący się w tzw. atomizerze lub Kartomizerze i tworzy dymek, który się  wdycha przez ustnik, a następnie wydmuchuje.

W rzeczywistości wydychany dymek jest mgiełką, która tylko wyglądem przypomina dym tytoniowy, choć tak naprawdę nim nie jest. Dym bowiem zawiera substancje smoliste, które osadzają się w układzie oddechowym. Co więcej warto podkreślić, iż mgiełka ta jest bezzapachowa, a więc raz że nie przeszkadza osobom znajdującym się w najbliższym otoczeniu, dwa  nie szkodzi im. Eliminuje się w ten sposób palenie bierne u osób, które przebywają obok nas. Ponadto nie zawiera żadnych substancji rakotwórczych, ciał smolistych, tlenku węgla itp.
Tym samym w e-papierosie nie odbywa się spalanie żadnych substancji.

 Czy e-papierosy szkodzą zdrowiu?

Na pewno szkodliwa jest nikotyna. Dotychczasowe badania oddziaływania glikolu propylenowego, składnik płynu-liqidu na organizm człowieka wykazują jego praktyczną nieszkodliwość. Można więc ze 100-proc. pewnością powiedzieć, że e-papierosy są mniej szkodliwe niż zwykłe papierosy, ponieważ nie zawierają ponad 4 tysięcy substancji, obecnych w zwykłych papierosach. Nie zawierają żadnej substancji rakotwórczej. Reasumując – wybór jest prosty w sytuacji kiedy wiemy jaki wpływ na zdrowie człowieka ma palenie tytoniu.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena