Czy zgodzą się Państwo, że nie ma nic bardziej ekscytującego niż szalona jazda na grzbiecie mechanicznego rumaka?  Każdy kto kiedyś jeździł w off road, na pewno to potwierdzi...

Data dodania: 2010-03-28

Wyświetleń: 2161

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niewątpliwą atrakcją  są imprezy, podczas których do zabaw wykorzystywane są samochody terenowe. Wszystkie pojazdy dostosowane są do jazdy w rajdach przeprawowych w najbardziej ekstremalnych warunkach. Zabawy takimi samochodami zawsze są nadzorowane przez instruktorów, którzy sami często są uczestnikami rajdów przeprawowych 4x4, biorący udział w zawodach na poziomie ogólnopolskim. Dzięki temu zapewnia się uczestnikom niezapomniane wrażenia oraz stuprocentowe bezpieczeństwo.

Samochody terenowe na imprezach firmowych wykorzystuje się organizując zarówno krajoznawcze przejażdżki rekreacyjne, wyprawy z elementami ekstremalnymi, jak i rajdy przeprawowe - uczta dla prawdziwych koneserów terenówek.


Ekstremalna wyprawa samochodami terenowymi

Każda wyprawa samochodowa to niepowtarzalny klimat, dużo śmiechu i moc atrakcji. Podczas ekstremalnej wyprawy nie jest inaczej, uczestnicy oderwą się od codzienności, zrelaksują się na łonie przyrody, poczują też przypływ adrenaliny. Będą pokonywać samochodem terenowym czyhające na nich zasadzki: mroczne bagna, strome zjazdy czy nieprzyjazne zbocza.

Rajd off road

Jeśli krajoznawcza jazda terenowa to jednak mało, organizuje się rajdy off road - szalone wyzwanie zarówno dla miłośników aut terenowych, jak i amatorów, którzy nie mieli do czynienia z tego typu pojazdami. Ten terenowy rajd po bezdrożach z pewnością wyciśnie z uczestników siódme poty i obudzi w nich ducha walki. Grupa zostaje podzielona na zespoły, a ich zadaniem będzie odnalezienie (przy użyciu roadbooków) wyznaczonych punktów, w których należy podbić kartę uczestnictwa w rajdzie. To naprawdę ostra jazda! Każdy kierowca zostanie przeszkolony przez instruktora, który wytłumaczy technikę jazdy i wyjawi tajniki obsługi wozu. Trasa będzie pełna wyzwań, a jej trudność dostosowana do umiejętności uczestników wyprawy - nie zabraknie na niej stromych zjazdów, błotnych przepraw, nieprzyjaznych podjazdów i innych naturalnych przeszkód.

Dodatkowe elementy integracyjne wykorzystywane podczas wypraw:
Chcesz dalej jechać? - zatankuj!

W trakcie jazdy terenówką, w pewnym momencie w jednym z samochodów zabraknie paliwa. Przed grupą stanie nowe wyzwanie - trzeba szybko odnaleźć (za pomocą roadbooków) wykrywacze metalu, metalowe sondy i saperki, co pomoże w odnalezieniu zakopanego skarbu - kanistra z ropą niezbędną do dalszej jazdy samochodem. To się nazywa współpraca i prawdziwa przygoda!

Uwaga! Strefa ciszy!

W trakcie rajdu uczestnicy dojadą do miejsca, które jest strefą ciszy. I tu się pojawi problem: jak ją pokonać, skoro nie można przejechać samochodem? Uczestnicy będą mieli trudny orzech do zgryzienia, ostatecznie nie pozostanie im nic innego, jak zacisnąć zęby, zmobilizować siły i przepchać samochody dalej.
Jazda samochodem po wstążce z zawiązanymi oczami

Samochody terenowe można też z powodzeniem wykorzystać do różnych zabaw na otwartej przestrzeni. Co powiedzą Państwo na zawody, gdzie zadaniem drużyn będzie pokonanie trasy wyznaczonym torem, z zawiązanymi oczami? Rolę pilota, który dba o to, by kierowca samochodu nie wyjeżdżał poza taśmę, przejmą pasażerowie - pozostali członkowie teamu.

Pewne jest, że samochody terenowe dostarczą każdemu adrenaliny i ogromu wrażeń - niezależnie od tego, czy uczestnicy będą podziwiali okoliczności warmińskiej przyrody, czy też podczas ekscytującej wyprawy stawią czoła przeciwnościom. Przygoda z nami to również niewymierne korzyści dla firmy - pozytywne emocje, którą integrują grupę: uczestnicy grupy poznają się w nowych warunkach, które wymuszają współpracę, komunikacja między nimi nabiera innej jakości, a chłodne, zawodowe relacje zaczynają opierać się na sympatii i zaufaniu.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena