Podobieństwa i różnice dotyczące polskich i zachodnich internautów. Uwagi ze szczególnym uwzględnieniem grup wiekowych osób czynnie korzystających z sieci.

Data dodania: 2007-07-21

Wyświetleń: 3666

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wszyscy wiemy, że dostęp do komputerów i internetu jest łatwiejszy w krajach wysoko rozwiniętych, a co za tym idzie bogatych. W Polsce sprzęt jest nadal drogi, a i usługi internetowe nie należą do tanich, tak więc oczywiste jest, że statystycznie mniej obywateli w Polsce może korzystać swobodnie z wielkiego okna na świat jakim jest sieć i dostęp do informacji, wiedzy z różnych dziedzin i rozrywki. Jednakże czynimy postęp w tej dziedzinie i na pewno gonimy, a kiedyś dogonimy światową czołówkę.

Nie o tym jednak chcę pisać. Zauważyłam jedną podstawową i ogromną różnicę miedzy internautami w Polsce a na świecie, a jest nią zacofane podejście w naszym kraju do popularyzowania internetu wśród ludzi w wieku emerytalnym. Niedawno przeczytałam pochwały na temat postępowej babci, która potrafi wysłać e-mail do swojego wnuka. Zupełnie tak,jak gdyby osoba w umownym wieku 55+ miała z samego założenia być zdziecinniałym osobnikiem, który niczego nowego nie potrafi pojąć, ani przyswoić nowej wiedzy. Otóż , proszę Państwa, marketing internetowy i czynna obecność w sieci i na portalach tzw social networks jest w dużej części reprezentowana przez ludzi, którzy mają przejść na emeryturę, lub już na niej są. Zakładają i prowadzą z powodzeniem własną działalność, właśnie dlatego, że mają czas. Posiadają niezbędną wiedzę nie tylko do prowadzenia korespondencji, ale także do zarządzania portalem, a umiejętności zdobyli czytając odpowiednie ebooki. Tak więc zdecydowanie popieram twierdzenie, że internet i podstawowa wiedza z obsługi komputera są dostępne dla wszystkich grup wiekowych. Innym zagadnieniem jest fakt, ze przydałaby się lepsza znajomość języków obcych, a zwłaszcza angielskiego, ale uwaga ta dotyczy wszystkich grup wiekowych, a nie tylko osób w wieku naszych babć i dziadków.
Licencja: Creative Commons
-1 Ocena