W końcu za oknami zaczyna widać, że zbliża się wiosna. Wraz z okresem lepszej pogody, wielu z Nas zaczyna zasanawiać się nad spędzeniem tegorocznym wakacji. W poniższym artykule postaramy się przekonać Państwa do wypoczynku w południowej części naszego kraju.

Data dodania: 2010-03-20

Wyświetleń: 2549

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wydaje się, że w ostatnich latach popularność polskich gór jest coraz większa. Coraz więcej Polaków przekonuje się do rodzimej turystyki górskiej. Zaczynamy odkrywać piękno polskich gór. Świadczy o tym przede wszystkim to, jak bardzo popularne w poprzednim roku było Zakopane.

Z pewnością jest to bardzo pozytywne zachowanie wielu naszych rodaków. W końcu przestały być modne wyjazdy poza granicę naszego kraju, które nie tylko często były dużo mniej atrakcyjne od tego, co można zobaczyć w Polsce, ale również i droższe. Nie trzeba również wspominać, że wybierając hotel w górach pieniądze które wydajemy "zostawiamy" w naszym kraju, a również i to działa na naszą korzyść.

Będąc na południu Polski chyba nikt nie wyobraża sobie nie zwiedzić kilku miejsc. Oprócz stolicy małopolski, Krakowa, gdzie każdy Polak powinien by chociaż raz w życiu, z pewnością warto zobaczyć rynek z Kościołem Mariackim i Sukiennicami, oraz Wawel - siedzibę władców Polski i Zakopanego z Krupówkami i Morskim Okiem na czele, warto zobaczyć inne miejsca, które z pewnością zauroczą niejednego turystę.

Do takich należy z pewnością Muszyna. To malutkie, zaledwie kilkutysięczne miasteczko ma w sobie ogromny urok. Jest to wspaniałe miejsce do wypoczynku da każdego z nas. Znajduje się tam m.in. uzdrowisko i pijalnia wód mineralnych. Można tam wspaniale wypocząć nie tylko latem, ale również - a może przede wszystkim - zimą, kiedy to Muszyna przemienia się w profesjonalny kurort narciarski z bardzo dobrym stokiem narciarskim.

Jeśli chodzi o sporty zimowe, to z pewnością każdy fanatyk jazdy na nartach, czy też snowboardze słyszał o wyciągu narciarskim znajdującym się w Szczawnicy. Palenica to wspaniałe miejsce dla każdego wielbiciela zimowego szaleństwa. Oczywiście Szczawnica to nie tylko wyciąg narciarski. Jako,że miejscowość ta znajduje się w Pieninach atrakcje turystyczne jakie można tu spotkać są na prawdę godne uwagi.

Jakie miejsca jeszcze warto zwiedzić będąc w małopolsce ? Na pewno nie można zapominać o Wieliczce i kopalni soli znajdującej się w tym mieście bezpośrednio graniczącym z Krakowem.
Należy wspomnieć, iż kopalnia soli w Wieliczce została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego - UNESCO. Świadczy to o wspaniałości tego miejsca.

Oczywiście wyżej wymienione atrakcje to tylko niektóre z tych, które można spotkać będąc na południu. Być może niektórzy z Was samodzielnie odkryją "swoje" miejsce do którego będzie corocznie wracał na wypoczynek.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena