Nieustanny i dynamiczny rozwój internetu powoduje, że za jego  pomocą  robimy już, niemal, wszystko: poznajemy się, zdobywamy informacje, czytamy artykuły i książki, robimy zakupy.

Data dodania: 2010-03-09

Wyświetleń: 2364

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sama jestem pasjonatką książek, i ostatnio zdecydowanie częściej czytam e-booki niż książki „z krwi i kości”, czyli papierowe. Ebook to, najkrócej rzecz ujmując: „treść zapisana w formie elektronicznej, przeznaczona od odczytania za pomocą odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego w urządzeniu komputerowym (np. komputer osobisty, czytnik książek elektroniczynych, telefon komórkowy czy palmtop)”/źródło: Wikipedia

Dlaczego ebooki zyskują coraz większą popularność? Istotnych powodów jest co najmniej kilka:

- Łatwy dostęp. Co się kryje pod tym pojęciem? Bez wychodzenia z domu, 24h/dobę możesz dokonać zakupu. Wystarczy, że będziesz miał dostęp do internetu. Z płatnością też masz duży i wygodny wybór: tradycyjny przelew na konto (poczta/bank), kartą kredytową. W sprawdzonych księgarniach internetowych (tylko takie polecam!) płatności przez internet są obsługiwane przez serwisy czuwające nad bezpieczeństwem, np. platnosci.pl, czy DotPay.pl - jeden z najpopularniejszych serwisów świadczących tego typu usługi w Polsce. Cała ściezka płatności realizowana jest z wykorzystaniem technologii szyfrowania SSL 128 będącej faktycznie standardem w sieci.

- Możliwość ściągnięcia fragmentu książki za darmo. Niewątpliwie pomaga Ci to przekonać się, czy warto inwestować w danego ebooka.

- Szeroka gama wyboru zawartości (treści) ebooków, począwszy od poradników, poprzez lektury szkolne,  tematy religijne, ekonomię, gotowanie, historię, języki obce, informatykę, pedagogikę, powieści i opowiadania, romanse, rozrywkę, medycynę, słowniki, komiksy,  kończąc na literaturze pięknej.

- Przystępne ceny ebooków. Tu nawet zagorzali fani książek tradycyjnych muszą przyznać, że pod tym względem książka elektroniczna jest bezkonkurencyjna.

- Wiele stron z ofertą ebooków, ma w propozycji dziesiątki a nawet setki wartościowych pozycji do pobrania zupełnie za darmo.

- Prosta możliwość zarobkowania. Dlaczego? Ebooka łatwo jest napisać. Z wydaniem go też nie ma problemu. Także oprócz miana czytelnika możesz zostać również autorem czy współautorem. I co za tym idzie, uzyskać dodatkowe dochody.

Myślę, że książka tradycyjna nie odejdzie do lamusa, ale jak sam widzisz masz powody, by inwestować w ebooki.

Licencja: Creative Commons