W ostatnim okresie dużo częściej spotkać można garaże blaszane, niż tradycyjne, te wbudowane w dom. Dlaczego tak jest? Jakie są wady, a jkie zalety garaży z blachy? Postaramy się na to odpowiedzieć w poniższym artykule.

Data dodania: 2010-03-01

Wyświetleń: 4097

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiele młodych par w ostatnim okresie postanawia zbudować własy dom. Jest to spowodowane przede wszystkim korzystnymi kredytami dla młodych par, które pozwalają na szybką i efektowną budowę. Zapewne większość z nich zastanawia się co począć - zbudować dom wraz garażem, czy też postawić blaszak w którym mógłby mieszkać samochód? Zarówno jeden pomysł, jak i drugi mają wiele zalet, jak również wad.

Zacznijmy może od porównania ceny. Garaże blaszane z pewnością należą do dużo tańszych, niż te zbudowane wbudowane na stałe. Cena takiego garażu może wynieść nawet kilkaset złotych. ,zaś garaż wbudowany w dom może być nawet kilkakrotnie droższy.

Jest jednak druga strona medalu, która z pewnością bardziej przemawia za garażami stałymi. Taki garaż jest praktycznie niezniszczalny. Jego trwałość prawdopodobnie będzie tak długa, jak sam dom. A jak to jest w przypadku garaży blaszanych? Zaleca się, aby wymieniać owy garaż po maksymalnie kilkunastu latach. Dłuższe użytkowanie może spowodować zwykłym rozpadnięciem się owego "domu dla samochodu".
Z pewnością dużą zaletą garażu wbudowanego w dom jest większa przystępność. Właściciel takiego garażu może bowiem swodobnie wykonywać w nim wiele czynności nie zawsze związanych z motoryzacją. W garażu blaszanym jest to raczej niemożliwe. Problemem dla użytkowników blaszaków może być również pogoda. Blacha przy wysokich tempeaturach potrafi nagrzać się do bardzo wysokich stopni, co powoduje swego rodzaju dyskomfort dla prowadzącego pojazd.

Wybór jak widać nie jest łatwy. Często jednak największy wpływ na decyzje mają pieniądze. Właśnie dlatego producent garaży z blachy w dużej mierze jest bardziej oblegany.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena