Czy czasami bierzesz na siebie zbyt wiele? Czujesz się wypalony? Masz wrażenie, doba jest dla Ciebie za krótka? Jeśli odpowiedziałeś sobie pozytywnie na każde z tych pytań, czas na gruntowne porządki w Twoim życiu.

Data dodania: 2010-02-21

Wyświetleń: 2882

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 8

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

8 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ustal swoje priorytety

Weź kartkę papieru i zapisz sobie wszystkie czynności, które wykonujesz w ciągu dnia. Następnie nadaj wszystkim tym czynnościom numerek zakładając, że 1 to najważniejsze sprawy. W ten sposób zobaczysz które rzeczy musisz wykonać, a które nie są konieczne. Zrób listę na papierze. W ten sposób nie pominiesz czegoś, co może być ważne. Daj sobie przynajmniej 15 minut dziennie na zaplanowanie zadań.

"Pożeracze" czasu

Telewizja, komputer pochłaniają znaczną ilość Twojego czasu. Ja spędzam sporo czasu przy komputerze. Wiem to z autopsji, że jeśli nie zrobię najpierw tego co ważne, potem mogę mieć z tym problem, szczególnie kiedy pochłonie mnie czytanie forum. Dlatego ważną sprawą jest, aby robić listę rzeczy do zrobienia wraz z ustaleniem priorytetów. Najpierw rzeczy ważne, a potem przyjemności.

Czy jesteś "kolekcjonerem" zbędnych rzeczy?

Zdarza mi się czasem, że zastanawiam się nad zakupem jakiejś rzeczy, bo akurat w danym momencie czuję, że jest mi potrzebna. Potem okazuje się, że gdzieś w szafce, piwnicy itd. mam coś takiego. Czy Ty też tak masz? Czas na porządek.

Wyrzuć lub jeśli to możliwe sprzedaj zbędne rzeczy. Odzyskasz miejsce i ewentualnie "parę groszy" ze sprzedaży.

Uporządkowane plany oraz ład wśród Twoich rzeczy pozwoli Ci zaoszczędzić czas na to co chcesz robić. Pozwoli Ci poświęcić się Twojej pasji, a także zmniejszy stres spowodowany ciągłym brakiem czasu i niewykonanymi zadaniami. Porządek w Twoim życiu to pierwszy krok do sukcesu i szczęścia.

Licencja: Creative Commons
8 Ocena