Planując wczasy nad morzem, nie przekreślaj polskiego Bałtyku. Warto wybrać się do Świnoujścia. To miasto oczaruje każdego. Świnoujście słynie z najszerszej bałtyckiej plaży. Położone na kilkudziesięciu wyspach, w otoczeniu licznych rozlewisk, cieśnin morskich i bogatej przyrody, Świnoujście jest prawdziwą atrakcją turystyczną.

Data dodania: 2010-02-17

Wyświetleń: 8036

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wybierając się na wczasy nad morzem, szkoda nie docenić polskiego wybrzeża. Centrum Świnoujścia leży na wyspie Uznam, gdzie znajduje się również wspaniała dzielnica wczasowa. Rozległa plaża w Świnoujściu jest czysta i bezpieczna, co potwierdza czterokrotne wyróżnienie "Błękitna Flaga". Miasto słynie również z malowniczej promenady. Po zachodzie słońca, do późnej nocy cała promenada zamienia się w wielki plac koncertowy i uliczny teatr. Ogromną atrakcją są też kursujące po morzu promy. Wczasy nad morzem w Świnoujściu to oprócz zwiedzania i wylegiwania się na plaży, również okazja na podbudowanie zdrowia. Miasto jest uznanym uzdrowiskiem, dzięki unikatowemu mikroklimatowi, głębinowych solanek oraz bezcennych borowin. Umiejscowione tutaj sanatoria nad morzem leczą horoby układu oddechowego, układu krążenia, zaburzenia przemiany materii, choroby reumatyczne oraz schorzenia skóry. Spacery w miejscach gdzie rozbijają się fale morskie mają duże znaczenie zdrowotne.

wczasy nad morzem, świnoujście

Wczasy nad morzem w Świnoujściu pozwalają zwiedzić wyjątkową zabudowę architektoniczną dzielnicy nadmorskiej, unikatowy zespół fortyfikacji oraz najwyższą na polskim wybrzeżu latarnię morską. Latarnia jest dziś niewątpliwie wizytówką Świnoujścia. Podobną atrakcję stanowi stawa "Młyny" - znak nawigacyjny w kształcie wiatraka. Stąd najpiękniej widać wschody i zachody słońca oraz przepływające statki.

Tutejsze wczasy nad morzem to także gratka dla miłośników przyrody. Znajdują się tu piękne lasy, łąki, rezerwat ptaków, Park Zdrojowy z wieloma okazami roślinności śródziemnomorskiej oraz Woliński Park Narodowy z nadmorskimi klifami osiągającymi wysokość do 93 m n.p.m. Wydmy to siedliska borów sosnowych występujących w różnych odmianach w zależności od stosunków wilgotnościowych podłoża. Natomiast miłośnikom miejskich atrakcji wczasy nad morzem w Świnoujściu oferują m.in. kompleks fortów obronnych, neogotycką wieżę kościelną, zabytkowy ratusz miejski oraz Gmach Poczty Głównej. Bardzo ciekawym obiektem jest również najdłuższy w Europie falochron kamienny - idealne miejsce na długie spacery i wycieczki rowerowe. A to tylko niewielka część atrakcji Świnoujścia.

Zakwaterowanie podczas wczasów nad polskim morzem nie będzie stanowiło problemu. Liczne Świnoujście noclegi zapewniają ośrodki wypoczynkowe, hotele, pensjonaty oraz sanatoria nad morzem położone w sercu uzdrowisk. Najtańsze są kwatery prywatne i kempingi. Świnoujście to znakomite miejsce na odpoczynek i wczasy nad morzem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena