Jednym ze sposobów na zaplecze pozycjonerskie jest postawienie bloga Wordpress. Wszyscy wiemy jak ciężko pisze się treść na bloga. Jednak dzięki specjalnej wtyczce będziemy mogli agregować w sposób automatyczny treść na swoją stronę. A wszystko odbywać się będzie właśnie dzięki RSS.

Data dodania: 2010-02-17

Wyświetleń: 3127

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wtyczyka Feedwordpress może służyć blogerom czy właścicielom stron www na kilka sposobów. Przedstawię to zagadnienie z dwóch punktów widzenia (WhiteSEO oraz BlackSEO). White SEO to działania pozycjonerskie zgodne z wytycznymi wyszukiwarek. Black SEO odnosi się do zakazanych technik przez wyszukiwarki.

1) White SEO - możemy wzbogacać treścią nasze serwisy, agregując RSS (jest to niejako dodatek do naszej strony). Jeśli prowadzimy dużo serwisów możemy stworzyć jeden ogólny, który będzie agregował z nich treść. Dzięki temu będziemy mieli szybki dostęp do aktualnych wydarzeń na naszych serwisach. Jeśli mamy jakieś ulubione blogi, które czytami to również możemy stworzyć sobie taką bazę z informacjami, które będą pobierać się z tych blogów. Chodzi o to, aby wykorzystywać tę wtyczkę w sposób etyczny i rzeczywiście żeby taki agregator ułatwiał życie użytkownikowi.

2) Black SEO - najczęściej stosowane rozwiązanie, które nie jest zgodne z ideą tworzenia wartości dla użytkownika to po prostu: stawiamy stronę śmietnik, gdzie zassysamy treść z różnych blogów. Jednocześnie wymieszanie różnych RSSów pozwoli na stworzenie powiedzmy “unikalnej treści”. Blog pobiera RSSy automatycznie z innych z częstotliwością na przykład raz na dobę po 10 wpisów. Jeśli pobieramy treść z 20 serwisów, to po miesiącu będziemy mieli na blogu 200 wpisów. Po roku będzie ich około 70000. Takie możliwości kuszą pozycjonerów po sięganie po nieetyczne techniki i masowe stawianie stron śmietników. Jedynym celem takich stron jest agregowanie treści i szybkie zbudowanie wielu podstron serwisu. Takie blogi śmietniki są wykorzystywane jako zaplecze, a najczęstszym dodatkiem do tego jest korzystanie z systemów wymiany linków (SWL).

Skąd ściągnąć wtyczkę FeedWordpress?

Pobierz wtyczkę Feedwordpress - http://feedwordpress.radgeek.com/

Licencja: Creative Commons
2 Ocena