Handel w internetowej rzeczywistości kwitnie. Sklepy internetowe to prawdziwy wysyp ofert sprzedaży omal wszystkiego. Wszystkie sklepy internetowe chcą być oblegane poprzez użytkowników globalnej sieci, ale czy wszystkie wiedzą na co się porywają?

Data dodania: 2010-02-16

Wyświetleń: 2008

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Handel w internetowej rzeczywistości kwitnie. Sklepy internetowe to prawdziwy wysyp ofert sprzedaży omal wszystkiego. Wszystkie chcą być oblegane poprzez użytkowników globalnej sieci, ale czy wszystkie wiedzą na co się porywają? Dość łatwo jest założyć i dosłownie wypromować w sieci sklep internetowy przy odpowiednim kapitale, niemniej jednak pojawia się pytanie co dalej?

Prowadzenie sklepu internetowego to jednocześnie prowadzenie działalności gospodarczej jak każdej innej. Życie szybko weryfikuje nierzeczywiste plany działania i tak oto powstają nierzetelne sklepy internetowe, psujące częstokroć opinie całej branży. Do tego trzeba dodać efektowne działania mające na celu dokonanie zwyczajnych oszustw.

Jak zatem bronić się przed nierzetelnymi, złymi i oszukańczymi handlowcami pojawiającymi się w sieci Internet? Podstawową sposobnością i jak dotąd najskuteczniejszą jest opinia publiczna. W tym wypadku opinia użytkowników globalnej sieci Internet - klientów sklepów. Internet stworzył szansę ukrycia się za adresem internetowym różnym w większości przypadków nieciekawym osobom, niemniej jednak równocześnie globalną sieć to wielka platforma komunikacyjna. Dzięki nieograniczonym możliwościom komunikacji i zaistniałej potrzebie oceniania oraz weryfikacji działalności sklepów on-line, powstały platformy opinii , a dodatkowo grupy konsumenckie. Grupy konsumentów - klientów sklepów stanowią ważne źródło informacji o funkcjonowaniu wielu sklepów. Na dzień dzisiejszy świadomy, potencjalny nabywca danego sklepu internetowego posiada możność błyskawicznego sprawdzenia opinii o tym sklepie. Na skutek dzielenia się opiniami o sklepach, krąg źle obsłużonych nabywców zawęża się do małej grupy ludzi. Dalsze złe, nierzetelne albo wręcz oszukańcze funkcjonowania stają się nieopłacalne i niemożliwe. To natomiast nie wszystko. Sposobów komunikacyjne globalnej sieci pozwalają na szybkie wzajemne odnalezienie się ludzi nieuczciwie potraktowanych poprzez sieciowych handlowców. Powstała w ten sposób grupa zbieżnych interesów jest o kilka silniejsza od pojedynczego nabywcy, co ułatwia dochodzenie spersonalizowanych praw i zwiększa siłę nacisku. Siła takiej grupy ma wymiar zarówno ekonomiczny (możliwość dzielenia się kosztami postępowania itd.), jak również prawny. Sytuacja w aspekcie prawnym całkiem możliwe, że niedługo zmieni się na lepszą w momencie wprowadzenia w polskim systemie prawnym sporów grupowych.

Drodzy internauci i nabywcy sklepów e-commerce wspierajcie się wzajemnie, zamieszczajcie komentarze i opinie o spersonalizowanych doświadczeniach podczas sieciowych zakupów, to pomoże wszystkim użytkownikom globalnej sieci w tym i wszystkim pozwoli kiedyś uniknąć przykrych doświadczeń.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena