Klątwa może mieć przyczynę w sile umysłu osoby, która nam złorzeczy lub zazdrości, lecz takie klątwy łatwo jest zdjąć samemu poprzez zastąpienie negatywnych wzorców postępowania na pozytywne.

Data dodania: 2010-01-10

Wyświetleń: 7365

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Uporczywe myśli, jakie czasami nas nawiedzają mogą być naszymi własnymi, gdy mamy do czynienia z negatywnymi emocjami, jakie są następstwem sytuacji niekorzystnej. Mogą jednak pochodzić od osoby, która nam źle życzy lub przeklina obarczając nas za swoje niepowodzenia. Oczywiście również natrętne myśli mogą występować poprzez zazdrość za nasz stan posiadania lub popularność. Dlatego plotki najczęściej są rozpowszechniane przez osoby zawistne, ale również i takie, które utknęły w punkcie, z którego nie potrafią się wydostać. Plotki są rozpowszechniane tylko po to, aby ciebie powstrzymać przed tym, co robisz lub zmniejszyć twój stan posiadania. Oczywiście plotki nie są klątwami, lecz z czasem, gdy taka osoba zawistna nie potrafi inaczej funkcjonować żywiąc się agresją wobec drugiej osoby lub osób może popaść w stan przypominający opętanie. Opętanie przez swoje myśli, lecz myśli nie o sobie i tym, co się samemu tworzy i jak żyje na tyle dominuje życie danej osoby, że z czasem przestaje żyć swoim życiem, lecz innych. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że z czasem okazuje się, że wszyscy są winni niepowodzeń wspomnianej osoby a nie ona sama. Niestety obecnie mamy do czynienia bardzo często z klątwami własnymi, które oplatają daną osobę jej własnymi zawistnymi myślami, które dominują jego życie. Są to klątwy niepowodzenia własnego stanu umysłu, który hamuje wszelkie możliwości, jakie się pojawiają w jego życiu. On ich po prostu nie widzi skupiać się ciągle na innych.

Klątwa niepowodzenia w zasadzie nie ma negatywnego wpływu na zdrowie oraz stosunki małżeńskie, lecz poprzez życie w ciągłej agresji w stosunku do innych ludzi może przyczynić się do ich występowania. Przecież nie od dzisiaj wiemy, że choroby mają początek w naszym umyśle, dlatego żywiąc się agresją w stosunku do innych ludzi stan zdrowia może ulec pogorszeniu.

Najczęstsze przyczyny niepowodzeń, które wywołane mogą być przez agresję w stosunku do innych ludzi:

·        Kondycja finansowa firmy – (brak klientów i możliwości rozwoju). W omawianym przypadku domniemana klątwa nie blokuje “przepływu” klientów, lecz jest efektem niechęci osoby o negatywnym nastawianiu do innych ludzi. Z praktyki wiem, że nieodpowiednie nastawienie do klientów pracownika firmy może wpłynąć na zmniejszenie się dochodów. Każdy klient, który spotyka się z niechęcią już drugi raz nie przyjdzie do sklepu zrobić zakupów.

·        Błędne decyzje – w tym przypadku zły stan psychiczny i ciągłe życie w napięciu może być powodem nieodpowiednich decyzji, co może mieć bezpośredni wpływ na kondycję finansową firmy lub nieumiejętnego jej kierowania. Natrętne myśli występujące u osoby zazdrosnej żywiącej nienawiść do innych ludzi nie mają nic wspólnego z podszeptami (jak niektórzy sądzą) demona lub szatana a nade wszystko duchów. Natrętne myśli są naszymi własnymi i powstają samoistnie, gdy nienawiść staje się obsesją.

Portal ezoteryczny zajmujący się teorią oraz praktyką zdejmowania klątw, uroków oraz rozwojem osobistym.

Licencja: Creative Commons