Słowo, zawiera kwintesencję rzeczywistości wyznaczaną za pomocą formy graficznej, czyli liter oraz dźwięków wydobywających się z naszych ust. Dźwięki są wibracjami, które rozchodzą się w przestrzeni podczas artykułowania słów, dzięki czemu stają się potężnym generatorem siły.

Data dodania: 2010-01-11

Wyświetleń: 8257

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Słowa mocy stały się stają się potężnym generatorem siły do przenoszenia energii. Wiedziano to od dawna, dlatego zaklęcia, jakie wypowiadano zawierały słowa mocy, które mogły wpływać na materię, która podlegała zmianie poprzez słowa mocy. Słowa, które w odpowiedniej konfiguracji tworzącej zdanie zmieniały wibracje przestrzeni, którą człowiek zajmował. Oczywiście podczas „transmisji” magicznych zaklęć należało zachować pewne reguły (zasady), które miały wzmacniać działanie słów mocy. Tak powstawała również klątwa słowna, która miały czynić szkodę osobie obdarowanej lub zaklęcia, które miały wywołać splot pozytywnych zdarzeń zwane szczęśliwymi. Oczywiście podczas wypowiadanych zaklęć brano pod uwagę kwestie moralne, ponieważ osoby posługujące się magią słowną, która jest uważana za białą magię nie mogła czynić zła innej osobie. Słowa mocy nie mogły być użyte do złych celów, dlatego osoby zajmujące się rzucaniem klątw uznawane były za osoby posługujące się czarną magią wykorzystując do tego celu również demony nocy, larwy astralne lub duchy. Niektóre słowa mocy, przekazywane z ust do ust podlegały wypaczeniom, dlatego w konsekwencji doprowadzało to do osłabienia ich ładunku energetycznego, dlatego dzisiaj zaklęcia pozostały tylko pustymi dźwiękami używanymi potocznie.

Takim słowem mocy jest szczęście, które znaczy tyle samo, co nic, ponieważ każdemu z nas kojarzy się z czymś innym. Tak też dochodzimy do zagadnienia wpływu myśli podczas wypowiadanych słów, ponieważ powinny one nieść podobne znaczenia jak słowa. Myśl jest początkiem wszystkiego, ponieważ na samym początku musimy pomyśleć, co chcemy powiedzieć, aby później powstało słowo oraz jego znaczenie związane z myślami. Myśl płynie wraz z uwagą, dlatego słowa pozbawione dawki energetycznej są pustymi słowami, które nie płyną tam gdzie je skierujemy, lecz pozostają tam gdzie zostały wypowiedziane. Otrzymać szczęście możemy wówczas, gdy będziemy wiedzieli, co to dla nas znaczy. Dla jednej osoby szczęściem może być dobre zdrowie a dla kogoś innego nowoczesny samochód. Bardzo często rozmawiając z osobami, które ubolewały nad swoim złym losem nie potrafiły zdefiniować, co to znaczy dla nich szczęście. Posługiwały się różnymi magicznymi formułami wydartymi z kolorowych kobiecych pism, lecz efekt był żaden, ponieważ same nie widziały, czego oczekiwać po tym, co robiły.

Istotną rolę w posługiwaniu się słowami mocy wedlug ezoteryki odgrywa pora dnia lub nocy oraz faza księżyca. Inne ciała niebieskie układ gwiazd, planet również mają pewne oddziaływanie na to, co robimy i wiedziano o tym od dawna. Posługiwanie się kalendarzem księżycowym było powszechne podczas sadzenia, przesadzania roślin lub zasiewów. Kalendarz księżycowy i odpowiednie fazy księżyca nie były bez znaczenia, ponieważ jego energia mogła wzmacniać wypowiadane słowa mocy lub wpływać korzystnie na wybrane aspekty naszego życia. Jak powszechnie wiadomo dzięki księżycowi mamy do czynienia na ziemi ze zjawiskiem przypływów i odpływów. Jest to wyśmienity przykład jak wielki wpływ ma księżyc na to, co dzieje się na ziemi.                                         

I kwadra księżyca

Przybywanie księżyca, czyli pierwsza kwadra, jest to odpowiedni czas na wszelakie magiczne zaklęcia związane z płodnością, z urodzajem i poprawą zdrowia.

Pełnia księżyca

Pełnia księżyca pomaga rozwiązywać najtrudniejsze problemy. Podczas pełni księżyca skupiamy się na tym jak rozwiązać swoje problemy lub zastanawiamy się nad swoją przyszłością oraz tego, co będziemy robili w przyszłości. Wytyczamy plany na przyszłość i chociaż obecnie mało, kto to robi żyjąc „dniem dzisiejszym” jest to najlepszy moment, aby podjąć takie wyzwanie.

III kwadra księżyca

Podczas trzeciej kwadry księżyca, czyli jego ubywania powinniśmy zająć się sprawami, w których trzeba się czegoś pozbyć, lub coś zakończyć. Trzecia kwadra to znakomity czas, aby przeprowadzić zdejmowanie klątw z mieszkania, jeśli czujesz, że twoja życiowa przestrzeń, jakim jest mieszkanie lub dom jest duszna i nieprzyjazna. Jest to również znakomity czas na cięcie kwiatów i zbieranie ziół.  

Nów księżyca

Nów jest to okres, kiedy księżyc jest zupełnie niewidoczny a wówczas nie wykonuje się żadnych magicznych zabiegów, ponieważ to, co zrobisz nigdy nie otrzyma pożądanej dawki energetycznej.

Agata Bednarska

Licencja: Creative Commons